Pharrell Williams “The World’s First 24 Hour Music Video”

Per, Ara 5, 2013

Digital Media, Music, Video Clip

“Happy” sahneye ilk kez gece yarısı çıktı ve hala oldukça güçlü! Pharrel Williams ‘’Happy’’ adlı şarkısı için dünyanın ilk 24 saatlik videosunu yayınladı. Williams’ın şarkısı aynı zamanda Despicable Me filminin devam filminin de müziği olma özelliği taşıyor. 24HoursOfHappy.com sitesinde yaşamaya devam eden videonun galası, gece yarısı Pharrel Williams’ın yeşil süveter ve siyah geniş kenarlı şapkasıyla birlikte otoparklarda ve gece açık olan mağazalarda alkış ve jazz yapmasıyla başladı. Süregelen saatler içerisinde, caddeden Williams’ı izleyen seyirciler de ona katılmaya başladılar ve literatürde Hollywood Walk of Fame olarak bilinen ünlüler kaldırımında dans etmeye ve ardından üstü açık arabada yollarda giderken ellerini havaya kaldırıp müziğin ritmine uymaya başladılar. Videoda ayrıca hafızalarda yer eden “Minions” filminde tek başına dans eden performans sanatçısı olarak gözümüze çarpıyor. (Devam)

Twenty-four-hour party person Pharrell Williams has just released the world’s first 24-hour music video for his song “Happy,” a track off the soundtrack for Despicable Me 2. The video, which lives on 24HoursOfHappy.com, premiered at midnight with a shot of Williams clapping and doing jazz hand as he walked through parking lots and convenience stores at night in a green sweater and a wide-brimmed black hat. In the hours since, bystanders on the street have joined in, dancing on the Hollywood Walk of Fame and driving in a convertible with their hands waving where the roof should be. One recent performer in the video was one of the movie’s “minions” dancing along, and celebrities like Steve Carell, Magic Johnson and Tyler, the Creator all make appearances.

Elbette Steve Carell, Magic Johnson ve Tyler gibi ünlülere de Williams’ın Happy klibinde rastlamak mümkün. Web sitesindeki bir kilit sistemiyle izleyicilere geriye dönüp, klibin çekim gününde erken saatten itibaren neler olduğunu izleme şansı da veriliyor. Şarkı dört dakika daha uzun olduğu için yirmi dört saat boyunca üç yüz altmış kez daha çalınacak anlamına geliyor. (Editörün notu: Şarkıyı sabahları işe başlamadan önce dinlemenizi öneriyorum. Bir de vaktiniz varsa, Williams’ın YouTube kanalındaki 1 saatlik videolarını da arada izleyin, hatta arada dans bile edin. Şarkının loop etmesi hiç sorun olmuyor insanların dansını izlerken.) Bob Dylan’ın 1965 klasiği “Like a Rolling Stone” şarkısına çekilen klipten sonra “Happy”, ikinci yaratıcı video olarak karşımıza çıkıyor.

A lock on the website allows viewers to turn back time and see what happened earlier in the day. The song is four minutes long, which means it will be played 360 times over the course of 24 hours. “Happy” is the second innovative video to premiere this week. On Tuesday, Bob Dylan debuted a new video for the 1965 classic “Like a Rolling Stone.” A totally interactive experience, the video allows users to flip through channels as if on a TV, and see celebrities like Drew Carey and Marc Maron sing the lyrics to the track – which Rolling Stone named the greatest song of all time. One channel featured with rapper Danny Brown, who said of the collaboration, “Ain’t nobody gonna say no to Dylan.”

3

2

1

via

This post was written by:

- who has written 5833 posts on Elma+Alt+Shift | Inspiration House.


Contact the author

Leave a Reply

Additional comments powered by BackType