“HIZLI ARAMA İÇİN ETİKETLER”

BURBERRY 160. YILINI YILDIZ İSİMLERLE ANLATIYOR

Moda sektörünün İngiliz asilzadesi, deve tüyü trençkotları ile ünlü Burberry’nin en çok taklidi üretilen marka olduğunu biliyor muydunuz? Peki dünyada kendi ürettiği ürünlerden daha fazla taklit ürünü satıldığını? Bu sene 160. yaşını kutlayan moda devi bir markadan da böyle bir etki beklenirdi zaten.

burberry-elmaaltshift-1

Burberry hem yeni yıl hem de markanın 160. yılı olması sebebi ile özel bir reklam filmi yayınladı. Markanın kurucusu olan Thomas Burberry’nin hikâyesinin anlatıldığı filmde oynayan yıldız isimler göz kamaştırıyor.

burberry-elmaaltshift-2

Sienna Miller, Domhnall Gleeson, Dominic West ve Lily James’in rol aldığı reklam filmi adeta bir sinema filmi fragmanı tadında. Bu etkinin iki ünlü ismin sentezi sonucu yaratılmasına şaşırmamak gerek: Biri; ünlü yarış pilotu Ayrton Senna’nın ve geçtiğimiz senelerde hayatını kaybeden şarkıcı Amy Winehouse’un belgesel filmlerini çeken başarılı yönetmen Asif Kapadia, diğeri ise Casuslar Köprüsü filminin senaryo yazarı Matt Charman.

burberry-elmaaltshift-3

Filmde Thomas Burberry’nin suya dayanıklı ve hava geçiren gabardin kumaşı icaat etmesi sonrasında bu kumaştan ürettiği trençkotların askerler, pilotlar ve kâşifler tarafından kullanıldığına tanık oluyoruz. Ayrıca filmde markanın geçmişine dair öğrendiklerimizin yanında Thomas’ın yasak aşkını da öğrenmek bonus bir bilgi olarak hafızalara kazınıyor.