“HIZLI ARAMA İÇİN ETİKETLER”

CRISTIANO RONALDO’NUN BAŞROLÜNDE OYNADIĞI YENİ NIKE FİLMİ “SWITCH”

Bugün Nike, Cristiano Ronaldo’nun başolü oynadığı eğlenceli ve dinamik bir film yayınladı. Videonun çekimi sırasında kamera arkasında yaşanan 10 gerçeği ise Nike kendi sitesinden listeledi:

nike-switch-elmaaltshift-1

1. Cristiano Ronaldo’yla birlikte “The Switch” filminde 16 profesyonel oyuncu küçük rol aldı: “Raheem Sterling, Joe Hart, Harry Kane, Chris Smalling, John Stones, Ross Barkley, Megan Rapinoe, Ricardo Quaresma, Andre Gomes, Jose Fonte, Cedric Soares, Vieirinha, Raphael Varane, Anthony Martial, Sergi Roberto ve Javier Mascherano”

nike-switch-elmaaltshift-2

2. Megan Parinoe‘nin sahnesi sahada giydiğinden çok daha formal bir kıyafet gerektiriyordu ama çekim aralarının çoğunda spor ayakkabılarını giyip top sektirdi.

nike-switch-elmaaltshift-3

3. Çekimler, futbolcuların yeni rozetli milli takım formalarını giymeleri için bir fırsat oluşturdu. Çoğu test ve geri bildirim sürecine dahil olsa da formalar resmen sunulmadan önce giyilmesinin bariz bir heyecanı vardı.

nike-switch-elmaaltshift-4

4. “The Switch” için Nike Wieden+Kennedy ile işbirliği yaptı. The Switch de Nike’ın 2014’te “Winner Stays” filmini yöneten Ringan Ledwidge tarafından yönetildi. Filmin görüntü yönetmenliğini de “Straight Outta Compton”, “Black Swan” ve “Iron Man” filmlerinden bildiğimiz Matthew Libatique yaptı.

5. “The Switch”, önceki film “The Last Game“in (5:28) yerini alarak Nike’ın şimdiye kadar yayınladığı en uzun film oldu (5:57).

6. Film boyunca çalan şarkı The Heavy – Turn Up.

7. “The Switch” Cristiano Ronaldo’nun bir marka için yaptığı en kapsamlı marka çekimi oldu. 5 gün süren çekimlerin hepsi İspanya’da gerçekleştirildi. Ronaldo tüm oyunculuğunu kendisi yaptı, çarpışma sahnesi ise sadece 3 çekimde yapıldı.

nike-switch-elmaaltshift-5

8. Filmdeki araç Ronaldo’nun kendisine ait değil ama içinde oldukça rahat görünüyordu. Köpek de aynı şekilde onun değil.

nike-switch-elmaaltshift-6

9. İngiltere futbol anlatıcısı Jim Proudfoot da kendisini oynadığı küçük bir rol aldı. Kariyerinde 2.000 futbol maçından fazla bir geçmişi var.

10. Filmdeki genç oyuncu Gerson Correia Adua, 16 yaşında İngilizce ve Portekizce konuşan hırslı bir futbolcu. Bu film Adua’nın oyunculuktaki ilk deneyimiydi. Normalde bu film için yedek oyuncular arasındaydı fakat asıl oyuncu araba kazasında ayağını sakatladığı için onun yerine geçti. Asıl oyuncu iyileşti ve yine de videonun 5:15 saniyesinde görünüyor.

nike-switch-elmaaltshift-7