“HIZLI ARAMA İÇİN ETİKETLER”

DISNEY & DALI “HAYALGÜCÜNÜN MİMARLARI”

Alışılmadık ama bir o kadar da doğal bir ortaklığa şahit olmaya hazır mısınız? Başlık bile insanı heyecanlandırmaya yetiyor, öyle değil mi?

Gönüllerin sürrealisti Dali ve çocukların (ve bizim) sevgilimiz Disney, Dali Müzesi için görsel teknolojilerin ve hayalgücünün tüm imkanları kullanılarak biraraya getirilmiş. Aralarında sadece üç buçuk yıl yaş ve bir okyanus farkı olan Salvador Dali ve Walt Disney’in yaratımlarının bir yüzyıl sonra bu şekilde biraraya geleceği eminim onların akıllarına o zaman gelmezdi. Ya da (şu an bir emin olamadım aslında), bunu düşünmüş bile olabilirler. Yani öyle zamanlarının ötesinde düşünebilen kafalar kesin bunu da düşünmüşlerdir. Evet evet düşünmüşlerdir.

dreams-of-dali_50-elmaaltshift-4

Dali ve Disney müzeleri, 23 Ocak – 12 Haziran 2016 tarihleri arasında Barcelona’daki Dali Müzesi’nde sizi harika bir yolculuğa çıkarıyorlar. Orijinal tablolar, hikaye çizimleri, kavramsal tasarımlar, nesneler, arşivden filmler, fotoğraflar, sesler.. Bunların hepsi birarada ve 3-boyutlu teknolojinin nimetleriyle inanılmaz bir deneyim yaşatmayı vaat ediyorlar.

dreams-of-dali_50-elmaaltshift-3

Sergiye gidemeyen meraklılar için ise internet ortamında 360 derecelik bir parmak bal sunmuşlar. Tabi uygun web tarayıcı ve YouTube uygulaması kullanılması gerekiyor. Tadını çıkarın.