“HIZLI ARAMA İÇİN ETİKETLER”

DOKUNMATİK EKRANLI WI-FI MODEM

Bu modem kesinlikle son zamanların en yararlı cihazlarından biri olmaya aday.

İnternet yönlendiricileri yani modemler genelde bakımsız bir görünüme sahip ve ev elektroniklerinin üvey evladı gibi sınıflandırılan cihazlar olsa da en önemlilerinden biridir. Son zamanlarda yeni tasarımlarla piyasada daha fazla görünmeye başladılar. Bunlardan biri de Ocak sonunda çıkan şirin beyaz bir piramide benzeyen Starry Station. 350$’dan satışa sunulan Starry kablo, fiber veya DSL bağlantılar ile çalışabiliyor. En hızlı şekilde interneti yayabilen cihazın dokunmatik ekranı sayesinde hangi cihazların ağa bağlandığı görüntülenebiliyor.

StarryStation-elmaaltshift-2

Starry, öncelerden küçük bir anten sayesinde canlı televizyon yayını yapmakla ünlenen Aereo şirketinin küllerinden doğan bir start-up olarak karşımızda. Telefonlar, bilgisayarlar ve televizyonlar görüntü açısından estetikleşiyor fakat modem ve yönlendiricilerde bunu pek fazla göremiyor ve cihazları evde bir yerlere saklama gereği duyuyoruz. Bu yüzden de sinyal seviyesi azalıyor ve çeşitli sorunlara yol açabiliyor. Kablosuz bağlantıların en büyük sorunlardan biri de wifi bağlantısının gücü ve bağlı olan cihaz sayısı. Evde kullandığımız çoğu cihazın artık internet özelliği olduğunu düşünürsek bu sorunu gidermek için modemi veya yönlendiriciyi kapatıp açmak tek çözüm yolu oluyor.

StarryStation-elmaaltshift-4
Starry hem bu sorunları çözmek hem de daha fazla özellik sayesinde kontrollü bir bağlantı almanızı hedefliyor. Dokunmatik ekranındaki yüzdelik bilgisi ile bağlantının ne kadar sağlıklı olduğunu gösteriyor ve bir cihazın bağlantısında problem varsa onu tanımlamanızı sağlıyor. Bağlantı gücünü, cihazların durumunu ve hızını görüntüleyebildiğiniz Starry sayesinde isterseniz hangi cihazın ne zaman bağlantı yapabileceğini de belirliyorsunuz. Ebeveynler düşünülerek yapılmış olan bu özellikte çocuklarınızla sadece bir buton sayesinde daha fazla vakit geçirebilirsiniz.

StarryStation-elmaaltshift-3

Toparlayacak olursak Starry, bağlantınızda bir sorun olduğunda ne olduğunu bilmeden modemi fişten çekip geri çalıştırmak yerine size sorunun ne olduğunu söyleyebiliyor. Sağladığı kontrol mekanizması, anlaşılması kolay analitikleri ve kolay şifre paylaşımları için hazırlanmış araçları sayesinde hayatımızı çok daha kolaylaştıracağa benziyor.

StarryStation-elmaaltshift-1