“HIZLI ARAMA İÇİN ETİKETLER”

MTV OKYANUSLARDAKİ KİRLİLİĞE DİKKAT ÇEKMEK İÇİN ÇÖPLERDEN DİLDO ÜRETTİ

Çevre sorunları gündemde ne çapta yer etmiş olursa olsun bu konuda gösterilen çabalar ne kadar önleyici olabiliyor tartışılır.

mtv-dildo-elmaaltshift-thumb

Mesela her yıl okyanuslara 8 milyon ton (Manhattan’ın büyüklüğünün 34 katı!) plastiğin ulaşıyor olması ve bunların yok olması için yüzlerce yıla ihtiyaç olduğu gibi birçok gerçek koskoca rakamlarla yüzümüze çarpsa da bu konularda atılan adımların genel olarak bu kadar çarpıcı sonuçlar ortaya koyamaması durumu nerelere kadar götürür bilinmez.

mtv-dildo-elmaaltshift-4

Bu tehlikenin farkına varan MTV, genç hedef kitlesinin ilgisini nasıl bu konuya çekebileceğine kafa yormuş ve bu kocaman rakamlar kadar çarpıcı bir sosyal sorumluluk kampanyası ortaya çıkarmış.

mtv-dildo-elmaaltshift-5

Denizlerden çıkarılan plastik atıkların toplanıp geri dönüştürülmesiyle yaratılan sınırlı sayıdaki “dildolarla” verilmek istenen mesaj gayet açık: “Don’t f*ck the ocean, do it with yourself” (Okyanusu s*me, kendi kendini yap.)

mtv-dildo-elmaaltshift-3

%100 geri dönüştürülmüş plastikten üretilen her bir dildo erimiş plastiğin akma hareketiyle oluşan farklı farklı pattern’ler ve renkler taşıyor.

mtv-dildo-elmaaltshift-2

Şimdilik influencer’lara gönderilen dildolar Mayıs ayı içinde promosyon olarak dağıtılmaya da başlanacak.

mtv-dildo-elmaaltshift-9

mtv-dildo-elmaaltshift-8

mtv-dildo-elmaaltshift-7

mtv-dildo-elmaaltshift-6

Account Manager, Theater Player, Pilates Lover, Flutist to be