“HIZLI ARAMA İÇİN ETİKETLER”

DORITOS’TAN APOLİTİK GENÇLER İÇİN KAMPANYA

Doritos ciplerinin karton tadındaki yeni versiyonu çıktı.

Aslında, limitli sayıda üretilmiş olan “No Choice” (Seçim Yok) paketlerinin içi cips yerine gerçek kartonlarla dolduruldu. Bu paketler Amerika’da başkanlık seçimi için oy vermeyen gençler için özellikle tatsız üretildi, “eğer bir seçim yapmazsanız, seçeneğiniz olmaz” mantığı canlandırıldı.

doritos-elmaaltshift-1

27 Eylül Ulusal Seçmen Kayıt Gününden itibaren insanlar Doritos’un Kırmızı vs. Mavi kampanya alanını ziyaret edip, tanıdıkları oy kullanmayacak birine “No Choice” paketi alabiliyorlar. Rock the Vote işbirliği ile websitesine giren kullanıcılar da e-posta adreslerini yazarak seçmen kayıt formunun bir kopyasını alabiliyor.

doritos-elmaaltshift-2

Bu fikri hayata geçirmek için Doritos “No Choice” cipsleriyle dolu ve iki cips seçeneğinin göründüğü bir otomat yapıyor. Üniversite kampüsüne yerleştirilen otomat öğrencilerin seçtiği cipsi vermeden önce onların oy kullanmak için kayıt olup olmadığını soruyor. Eğer hayır cevabı alırsa karton cipsli paket gönderiliyor ve üzerinde “eğer oy kullanmazsan, aynen bunun gibi bir başkası senin yerine seçecek” yazıyor.