“HIZLI ARAMA İÇİN ETİKETLER”

GELECEĞE DÖNÜŞ’ÜN OTOMATİK BAĞLANAN AYAKKABILARI GERÇEK OLDU

Geleceğe Dönüş 2 filmindeki spor ayakkabı, hayranların Nike’a üretmesi için yalvardığı bir üründü.

Nike Mag, tartışmalı olarak beyaz renk, güç bağcıkları vs olmasını isteyen hayran kitlesine gelecekte Nike’ın Portland’daki merkezlerinden üretilebilir. Ama şimdilik bu yıl tatil sezonunda Nike Mag’in en önemli özelliğini taşıyan bir ayakkabı çıkartılıyor; bağcıkları otomatik bağlanan ayakkabı!

nike-elmaaltshift-4

Nike HyperAdapt 1.0 ismiyle üretilecek olan ayakkabı yalnızca Nike+ uygulamasını kullananlara açık olacak. Nike hareket için dijital, elektrik ve mekanik mühendislik konularındaki yoğun araştırmalarını ürün tasarımında kullandığını açıklıyor. Geleneksel uygunluk anlayışına meydan okuduğunu ve bireysel anlamda bağlama ve gerginlik için nihai çözümü sunduklarını söylüyor.

nike-elmaaltshift-3

Nike’ın bu ürünü çıkartmadaki amacı film hayranlarını mutlu etmek değil, sporcuları dikkat dağınıklığından kurtarmak. Ayakkabı giyildiğinde tabandaki sensör sayesinde sistem otomatik olarak sıkılaşıyor. Ayakkabının kenarındaki iki buton sayesinde mükemmel ayarı yakalayana kadar daha fazla sıkılaştırmak veya gevşetmek mümkün oluyor.

nike-elmaaltshift-2

nike-elmaaltshift-1