“HIZLI ARAMA İÇİN ETİKETLER”

GOOGLE UYGULAMALARINA STAR WARS GÖRÜNÜMÜ

“Star Wars: The Force Awakens” filmi için Google’dan başarılı bir dijital kampanya geldi.Google, Lucas Film ve Disney ile bir araya gelerek Gmail, YouTube, Google Maps, Chrome ve daha bir çok Google uygulamasıyla uyumlu yeni bir araç geliştirmiş. Kişisel tercihinize göre “Light Side” veya “Dark Side” seçtikten sonra iPhone, iPad, Android, Mac, Windows ve Chromebook’taki uygulamalarda değişimler görünecek.

Büyük bir heyecanla beklenen yeni film için yapılan bu etkili marka reklamı, Star Wars hayranı olan Google çalışanlarından çıkmış. Star Wars hayranı olmasanız bile yeni arayüze sahip olup oynamak yine de eğlenceli ve tek bir tıklamayla tüm Google uygulamalarında ilk defa değişim sağlanıyor.

Bu kampanya sadece tema ve arayüz değişimiyle bitmiyor, takvime Star Wars günlerinin eklenmesi, haritada gerçek görünüm pini yerine Stormtrooper veya Resistance Pilot belirmesi, gideceğiniz noktaya savaşçı TIE veya X-wing ile ilerliyor olmanız gibi şahane değişiklikler de var. R2-D2 ve BB-8’inde olduğu Waze uygulamasında C-3PO’dan ses rehberliği yapmasını isteyebilirsiniz. YouTube ve Gmail’de ise arama ve yüklenme sırasında bar, ışın kılıcına dönüşüyor.

Awaken-the-force-within-elmaaltshift-2

Google Cardboard’la sanal gerçekliğin de dahil olduğu daha bir çok özellik bugünden filmin galasına kadar eklenmeye devam edecek. Kendi tarafını belirleyen kişiler #ChooseYourSide etiketi ile seçimlerini sosyal medyada paylaşarak www.google.com/starwars sayfasında yayınlanan dünya üzerindeki güç denge göstergesini destekleyebiliyorlar.

Awaken-the-force-within-elmaaltshift