“HIZLI ARAMA İÇİN ETİKETLER”

GUY RITCHIE’DEN TED BAKER’A KUSURSUZ GÖREV

Yaza veda edip sonbaharı karşıladığımız şu günlerde, moda dünyasında yeni sezon lansmanları görücüye çıkmaya başladı.

Türkiye’nin önemli tekstil markaları lansman filmlerini sırayla yayınlarken, bir diğer lansman haberi ise lüks moda devlerinden olan Ted Baker’dan geldi. Ünlü İngiliz markasının bir hafta öncesinde teaser’ını yayınladığı “Mission Impeccable” filminin uzun versiyonu dün itibarı ile paylaşılmaya başlandı.

Sinema filmi tadında olan reklam filminin yapımcılığını ünlü yönetmen Guy Ritchie üstlendi. Yönetmenliği Crowns&Owls ve Ritchie işbirliği ile tamamlanan, Poke isimli İngiliz ajansı ile hazırlanan 3 dakikalık filmin gerilim detayları izleyiciyi sürprizli bir dünyaya davet ediyor.

tedbaker-elmaaltshift-thumb

Filmde, T.E.D isimli ajansa adını veren gizemli liderin, The Needle isimli kötü karakterin başka markalardan çalarak kendi kreasyonunda kullandığı parçaları açık artırmada satmasına engel olmak için Lacey, Silke, Draper ve Weaver gibi en iyi ajanlarını görevlendirmesi konu ediliyor.

tedbaker-elmaaltshift-7

Devamı olacak filmin ses getirici özelliklerinin yanı sıra bir diğer özelliği de müşterilere “shoppable” alışveriş deneyimi sunuyor olması. Wirewax teknolojisi kullanılarak üretilen film, tüketicinin izlerken gördüğü ürünleri o anda satın alabilmesini sağlıyor. “Spy it, click it, buy it” sloganı ile duyurdukları bu olayı şu linkten ziyaret ederek deneyimleyebilirsiniz.

tedbaker-elmaaltshift-78

Ted Baker daha önce de 2015 senesinde lanse edilen yılbaşı kampanyasında bu teknolojiyi kullanmıştı.

Lansmanın bir diğer önemli bacağı da mağazalarda hayat buluyor. Marka, mağaza vitrinlerinde interaktif gerçekleşecek bir yarışma kurgulayarak Google’ın sesli arama teknolojisini kullandı. Bu hareketiyle dünyanın ilk moda aplikasyonunun lansmanını da yapmış oldu. Bu teknoloji ne yazık ki belirli ülkelerde aktif çalışıyor.

tedbaker-elmaaltshift-6

Müşteriler mağazada kodları bulacak ve onları telefonlarına okuyarak gerçekten mağazada olduklarını kanıtlayıp hediye kazanma şansı yakalayacaklar. Coğrafi hedefleme ile mağazalara yakın olan müşteriler çekilerek interaktif bir serüven yaşatılması hedefleniyor. Bir müşterinin 24 saat içinde sadece 1 kere oynayabileceği oyunun marka ve takipçilerinin arasındaki bağı da kuvvetlendireceği düşünülüyor.

tedbaker-elmaaltshift-1

360 derecelik bir kampanyanın elbette ki sosyal medya bacağı da kuvvetli hareket edecek şekilde tasarlandı. Kod adı The Needle olan karakter bir süre Ted Baker’ın facebook, instagram ve twitter hesaplarını yönetiyor olacak. Her gün yeni ipuçları yayınlanacak olan ödül kurgulu yarışmada, kazanmak için eksik bilgilere dayanan yaratıcı meydan okumalar sunulacak.

A photo posted by Ted Baker (@ted_baker) on

Ted Baker’ın global marka iletişim direktörü Craig Smith, Ted Baker markasının bu sezon birçok açıdan öncü tavırlar sergilediğini belirtti. “Mission Impeccable” filminin başrolde olmasına rağmen, interaktif ve tamamen “shoppabble” bir kampanya kurgusu yaratılarak birçok platformdan tüketiciye seslenmenin oldukça heyecan verici olduğunu vurguluyor. Sonbahar-Kış 2016 lansmanında Ted Baker daha önce hiç yapmadıklarını yaparak modaseverleri kendine bir kez daha hayran bırakmayı başardı.

tedbaker-elmaaltshift-4

tedbaker-elmaaltshift-3

tedbaker-elmaaltshift-2

via