“HIZLI ARAMA İÇİN ETİKETLER”

IPHONE X İLE GELECEĞE MERHABA DEYİN

Az önce biten Apple sunumunda Tim Cook, Steve Jobs’un ünlü lafı “One more thing” diyerek şu ana kadar yapılmış en iyi iPhone’u sundu.

iPhone X adını verdikleri yeni akıllı telefonun en önemli özelliği tam ekran olması. 5.8 inch Super Retina OLED ekranı ile inanılmaz renkler, gerçek siyahlar ve yüksek parlaklığın yanı sıra 1.000.000:1 kontrast oranı mevcut.

iphone-elmaaltshift-2

Face ID özelliği ile artık yüzünüz bir şifre. Telefonu kapatmanın dışında, onay ve ödemelerde de kullanılacak. Face ID, gücünü TrueDepth kameradan alıyor ve kurulumu oldukça kolay. Yüzünüze yansıttığı 30.000’in üzerinde görünmez noktayı analiz ederek en ince detaylarıyla bir derinlik haritası oluşturuyor.

iphone-elmaaltshift-3

iPhone X, gerçek anlamıyla Yüksek Dinamik Aralık (HDR) özellikli bir ekrana sahip. Filmleri ve TV programlarını Dolby Vision ve HDR10 formatında izleyebilirsiniz. HDR fotoğraflarınızı daha muhteşem bir şekilde görüntüleyebilirsiniz. Üstelik şimdi iTunes, Netflix ve diğer içerik sağlayıcıların sunduğu HDR içeriklerin de tadını çıkarabilirsiniz.

TrueDepth kamera, birbirinden farklı 50’den fazla kas hareketini analiz ederek yüz ifadelerinizi 12 farklı Animoji karakterine dönüştürüyor. İçinizdeki pandayı, tavşanı veya robotu ortaya çıkarın.

iphone-elmaaltshift-4

iPhone X’in yanında, Apple TV 4K, Apple Watch Series 3 ve iPhone 8, iPhone 8 Plus da tanıtıldı.

Founder of Elma+Alt+Shift, Creative Director at Happy People Project, Blogger, Painter