“HIZLI ARAMA İÇİN ETİKETLER”

KADINLARI KOŞU YAPARKEN KORUYAN SAVUNMA YÜZÜĞÜ

“Tekin değil bizim oralar, çıkamıyorum koşuya, güvende hissetmiyorum kendimi, hem biri saldırsa kendimi nasıl korurum?” diyen kadınların sesi duyuldu nihayet. Evet hanımlar siz kalorilerinizi güven içinde yakın diye evren size bir güzellik yaptı.

goguarded-elmaaltshift-thumb

“Go Guarded” adında yüzük formunda bir ürün geliştirildi.

Bu ürün spor yapmak için dışarı çıkan kadınların bir saldırıya uğradıklarında saldırganı etkisiz hale getirebilmeleri amacıyla ortaya çıktı. Ürün geliştirici hanımefendi, Amerika’da kadınların spor yaparken başına gelen olayları (tecavüz, taciz, yaralama, saldırı, gasp) dinleyip harekete geçmiş ve kendilerini güvende hissetmeleri için bu yüzüğü üretmiş.

goguarded-elmaaltshift-3

Plastik bir silah işlevi gören yüzüğün içinde gizli bir sivri bölüm bulunuyor.Her parmağa göre ayarlanabilen bu “savunmacı” yüzükler sivri uçlu kısım sayesinde tehlikeli bir durumda size kendinizi savunma şansı veriyor.Dışarıda spor yaparken yanınızda biber gazı, çakı vs gibi savunma araçları bulunduramadığınızdan; önümüzdeki günlerde bu yüzük, aktif kadınlar için önemli bir savunma aracı olacak gibi görünüyor.

goguarded-elmaaltshift-2

goguarded-elmaaltshift-1