“HIZLI ARAMA İÇİN ETİKETLER”

KAĞITTAN MİNİ DÜNYALAR

Kevin LCK-elmaaltshift-thumb

Güzel bir kağıttan heykel serisi.

Londra’daki Hong Konglu illüstratör ve ürün tasarımcısı Kevin LCK, yaptığı karton heykellerle eğlenceli 3 boyutlu minyatür şekiller çıkartarak insanlar ve teknoloji arasındaki günlük bağımlı ilişkiyi buluyor.

Kevin LCK-elmaaltshift-2

The Global Panorama‘ya konuşan Kevin bu serisi için fikri nasıl bulduğunu anlatmış. Filmler, kitaplar veya makaleler aracılığıyla teknoloji ile yaşamamızdaki sorunlara bakmaya çalıştığını ve genelde bunların gelecekle ilgili olduğunu söylüyor. Kevin aynı zamanda tehdidin çok zekice ve samimi olduğunu çünkü teknolojinin gerçekten daha iyi yaşamlar yaratmak için değil gelişim uğruna hayatlarımızı şekillendirdiğini söylüyor. Bu alanda daha derine indiğini ve bunlardan bir şey çıkartmaya çalıştığını anlatıyor.

Kevin LCK-elmaaltshift-1

Aslında ürün tasarımcılığı mezunu olan Kevin her zaman illüstratör olmak istediğini ve bir şey yaratmak için düşündüğünde iki yeteneğini de birleştirmeye karar vermiş. Böylece ortaya çıkardığı eserler “illüstratif nesneler” yani illüstraston ile kağıt modellerin birleşiminden oluşmuş.

Kevin LCK-elmaaltshift-3

Kevin LCK-elmaaltshift-4

Kevin LCK-elmaaltshift-5

Kevin LCK-elmaaltshift-6

Kevin LCK-elmaaltshift-7

Kevin LCK-elmaaltshift-8

Share on Facebook21Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0