“HIZLI ARAMA İÇİN ETİKETLER”

KRİSTAL ELMA FESTİVALİ “PIZZA HUT’IN EĞLENCELİ YENİ MARKA KİMLİĞİ”

Pizza Hut’ın bu işi Uygulamada Mükemmellik / Tasarım / Ambalaj Tasarımı kategorisinde Kristal Elma aldı.

pizzahut-elmaaltshift-1

Türkiye’nin ilk pizza zinciri Pizza Hut, ülkemizde pizza kültürünü oluşturmakla kalmadı; sınırsız pizza, 1 alana 1 bedava, restoran dahilinde salata bar gibi yenilikleriyle senelerce ilk tercihlerden biri olarak pizzaseverlerin hafızasına kazındı. Fast-food ve özellikle pizza alanındaki rekabetin getirdiği promosyonel kampanyalar pizzayı havalı olmaktan gitgide uzaklaştırdı.

pizzahut-elmaaltshift-3

Pizza Hut, yeni dönemde hem bu algıyı kırmak için hem de esas hedef kitlesi olan gençlere daha yakın bir duruş sergilemek adına her açıdan bir değişim geçirmek istiyordu. Bu yüzden yeni marka dünyasını oluştururken sadece basılı malzemeleri değiştirmek üzere değil; iç iletişimden servis malzemelerine, restorandaki tüketici deneyiminden yeni ürün fikirlerine (örnek: Yeni Yarıyarıya Pizza. İki kişi sipariş edilen pizzanın yarısı başka yarısı başka seçilebiliyor)kadar geniş bir yelpazede Pizza Hut markasını zihinlerde yeniden canlandırmak üzere çalışılmış.

pizzahut-elmaaltshift-2

Yeni konseptte ağırlıklı olarak kullanılan kullan-at servis malzemelerinin her birisi sade bir tasarıma ve kendine has sloganlara sahip.

Bu yazı ve sanat yönetimi dili reklamlara da yansımış. Antalya restoranında pilot olarak uygulanan konseptin başarısı nedeniyle ambalaj tasarımları İstanbul başta olmak üzere diğer tüm Pizza Hut restoranlarında kullanılmaya başlandı.

Ajans: Ogilvy & Mather İstanbul
ECD: Selim Ünlüsoy
Sr. Sanat Yönetmeni: Burcu Günister
Sr. Reklam Yazarı: Erşan Develier
Müşteri İlişkileri Direktörü: Murat derman
Müşteri Temsilcileri: Şeyda Gerçek, Seda Macit
Ajans Prodüktörü: Begüm Özkul
Yönetmen: Burcu Günister, Erşan Develier
Fotoğraf: Tayfun Rapayazdıç
Editör: Burak Can (İmaj)
Grafik Uygulama: Özkan Çamcı

Founder of Elma+Alt+Shift, Creative Director at Happy People Project, Blogger, Painter