“HIZLI ARAMA İÇİN ETİKETLER”

LED EKRANA MUHTEŞEM BİR ALTERNATİF “FLIP-DISCS”

İş yerleri ve markalar duvarlarını kaplayan oldukça sıradanlaşmış olan LED ekranlardan kurtulmak ve yeni bir şekilde o boşluğu doldurmak istiyorlar. Ve bazen o “yeni” şey aslında eskilerden de gelebiliyor. 55 yıllık dönen yuvarlak plaka teknolojisi BREAKFAST tarafından modern ve modüler bir görünüm kazandırılıp kinetik görüntülemenin lideri haline geldi.

flip-discs-elmaaltshift-1

Geçtiğimiz günlerde dönen yuvarlakları değişik yönlerde özelleştirip yapılandırılabilen bir panel olan “Flip-Disc Display System” adı verdikleri modüler sistemi sundular. Görüntü, iki renkli ve saniyede yaklaşık 30 kere dönebilen yüzlerce küçük plastik yuvarlak plaklarla sağlanıyor. Alışılmadık bir şekilde bu sistem kolayca görseli video ve yazı görüntüleyebiliyor. Bunlara ek olarak 3 boyutlu kamera sayesinde ekranın önünde duran kişi kendi hareketlerini görüyor ve dönen yuvarlakların bunu yansıtırken çıkarttığı sesleri duyabiliyor.

flip-discs-elmaaltshift-4

Ekranı kullanabilmek için hazırlanan kontrol uygulaması ise ekranı yazılımcı, tasarımcı veya mühendis olmadan kullanabilmenizi sağlıyor. Bu yazılım logo, görsel, video veya metin görüntülerken aynı zamanda zamanlama yaparak hangisinin ne zaman görüneceğini de ayarlayabiliyor.

flip-discs-elmaaltshift-3

flip-discs-elmaaltshift-2