“HIZLI ARAMA İÇİN ETİKETLER”

LEGO’YLA DOĞADAN GÖRÜNTÜLER

Sanatçı, yazar ve küratör Mike Doyle‘un yeni kitabı Güzel LEGO: Vahşi!. Yine çok etkileyici LEGO şaheserlerini bir araya toplamış. Kitapta, deniz altındaki doğal harikalardan su samuru ailesine, 3500’ün üzerinde LEGO parçasından oluşturulmuş eserler bulunuyor. Doyle’un, korkunçlu ve kabuslu heykelleri öne çıkarttığı son kitabının aksine bu kitapta gezegenimizin hayvanlar alemini ve ötesini anlatan doğal görüntüleri yakalamış birkaç düzine sanatçının işleri toplanmış.

Kitapta, aynı zamanda Doyle’un kendi parçalarından biri de bulunuyor. İsmini Appalaş Dağları Zirve Tıraşlaması olarak Türkçe’ye çevirebileceğimiz bu 10000 parçalık iş, gerçekten de Amerika’daki Appalaş Dağları‘nda yapılan madencilik faaliyetlerine gönderme yapıyor.

Zirve tıraşlaması, kömür madenciliğinde kullanılan ve dağın zirvesinin önce tıraşlanıp (tüm ağaçların kesilmesi, zeminin düzlenmesi ve delinmesi) daha sonra da patlatılmasını içeren ve doğaya geri dönülemez zararlar veren bir yöntem. Bu yönteme karşı doğal kaynakları korumaya nasıl yardımcı olabileceğinizi ve de Doyle’un devasa lego heykellerini kendi blogunda görebilirsiniz.

lego-elmaaltshift-9

lego-elmaaltshift-8

lego-elmaaltshift-7

lego-elmaaltshift-5

lego-elmaaltshift-4

lego-elmaaltshift-3

lego-elmaaltshift-2

lego-elmaaltshift-1

via