“HIZLI ARAMA İÇİN ETİKETLER”

MTV’DEN ÇOK BAŞARILI BİR “UGC” KAMPANYASI

Ödül töreni iletişimleri genelde belli formüller üzerine kurulur ve sonuç olarak da büyük olasılıkla ses getirmeyen ve göz ardı edilen kampanyalar ortaya çıkar.

2015 Video Music Awards için bugüne kadar yapılan bütün iletişimlerden farklılaşmayı amaçlayan MTV ise hedef kitlesinin el emeği göz nurunu da işin içine katarak oldukça renkli, hareketli ve geniş çaplı bir kampanyaya imza attı.

mtv-elmaaltshift-3

Öncelikle televizyondan billboard’lara, bina cephelerinden otobüslere Miley Cyrus’ın fotoğraf ve video’larının yeşil zeminli halleri yerleştirildi. Tüm bu mecralar aracılığıyla siteye yönlendirilen kullanıcılar buradan görsel ve video’ların zeminsiz hallerini indirerek Miley’i kendi tasarımlarını yerleştirdiler. Böylelikle çok fazla sayıda farklı alternatif elde edildi ve sürpriz! Tüm bu alternatifler içinden seçilen favoriler insanların karşısına Times Meydanı’ndaki dijital board’larda, Los Angeles’taki billboard’larda, TV kanallarında ve daha birçok yerde çıkıverdi. Hem de tasarımcısının ismiyle birlikte.

mtv-elmaaltshift-2

Oldukça çarpıcı rakamlarla ifade edilen kampanyanın en son başarısı da Cannes’dan Cyber kategorisinde kaptığı bir Gold Lion.

mtv-elmaaltshift-1

Account Manager, Theater Player, Pilates Lover, Flutist to be