“HIZLI ARAMA İÇİN ETİKETLER”

Nintendo’nun Eğlenceli DIY Karton Oyuncakları

En büyük oyun firmalarından biri olan Nintendo, eğlence için sektörün trendlerini canlandırmaya hevesli görünüyor. Geçen sene Sony ve Microsoft gibi rakipleri konsolları salon bilgisayarı haline getirirken Nintendo, taşınabilir tablet ve ev oyunculuğu arasındaki çizgiyi bulanıklaştıran Switch ismindeki güçsüz bir tableti bile büyük bir başarıya çevirdi.

Şimdi ise Nintendo başkanı Tatsumi Kimishima’nın “oynamanın yeni yolları” olarak isimlendirdiği, kartonlardan (cardboard) oluşan yepyeni girişim Switch’i sürdürmeyi planlıyorlar.

Firma “Nintendo Labo” ismi verilen yeni girişimini tanıttı. Kendin yap (DIY) karton aksesuarları Switch’in Joy-Con kontrollerini olta, piyano ve robot elbisesi gibi birçok şeye dönüştürebiliyor. Bu aksesuarlar sonrasında Switch tableti küçük bir atariye dönüştürüp birkaç küçük oyun kontrolü için kullanılabiliyor. Labo’nun amacı ise çocukların Switch ile oynarken daha çok el kol hareketinin dahil olmasını sağlamak.

Bu sadece Nintendo gibi bir firmadan beklenilebilecek bir deneyim; akıllıca, etkileyici ve kesinlikle beklenmedik. Nintendo’nun Amerika başkanı Reggie Fils-Aime ise “Labo daha önce yaptığımız hiçbir şeye benzemiyor” diyor. Switch’in ikinci yılında da ivmesini sürdürmesi için yapılmış olabilir ama her şeyden önce çok eğlenceli olduğu kesin.