“HIZLI ARAMA İÇİN ETİKETLER”

OLİMPİYATLAR İÇİN NIKE’TAN YENİ KAMPANYA: UNLIMITED YOU

Nike Rio Olimpiyatları açılış seremonisinde bilinen ve bilinmeyen sporcuları göstererek muhteşem bir şekilde gerçekle gerçek olmayanı birleştirip “Just Do It” sloganının çok daha ötesine geçti. Wieden+Kennedy tarafından oluşturulan ve Prettybird‘den Daniels tarafından yönetilen reklam filmi “Unlimited Future“dan sonra çekilen ikinci video oldu.

nikeunlimited-elmaaltshift-2

Olimpiyatlar için seçilen slogan “Unlimited You” (Sınırsız sen) beşikteki bebekten basit düzeyde zorlanan sporculara, amatör golfçü, genç tenisçi ve salonda basketbol oynayan küçük çocuk gibi sporun biraz dışındaki insanları gösteriyor. Star Wars: Force Awakens aktörlerinden Oscar Isaac dış sesi ile birlikte filmde gösterilen insanların her zaman amatör olmayacağı anlatılıyor. “Tüm bu sporcular şu an çok kötü ama günün birinde büyük şeyler yapacaklar” diyor. Herkes kendi sınırlarını zorlayacak ve maksimum potansiyelde mutlu yaşayacaklar mesajı verilirken ekranda Nike sloganı olan “Just Do It” beliriyor ve arkadaki sporcu henüz bitirmedim diyerek bu yazıyı parçalıyor.

nikeunlimited-elmaaltshift-1

Bundan sonra filmdeki karakterler delirmiş bir şekilde beklenenlerin ötesine geçerek hareket ediyor ve Oscar Isaac de görünen tüm sporcuları durdurmaya çalışıyor. Serena Williams, Giancarlo Stanton, Zach Lavine ve Aaron Gordon gibi ünlü sporcuları da göstererek kendi sınırlarının üzerine geçen çılgınca yapılan şeyler gösteriliyor.

nikeunlimited-elmaaltshift-3

Bu eğlenceli reklam filmi tüm kampanyanın ruhunu muhteşem bir şekilde yansıtıyor. Kampanya devam eden kısa filmleri de barındırıyor ve “Unlimited” fikrinin sadece pazarlama ile değil aynı zamanda yeni çıkacak ürünlerle de ilişkilendirileceği görünüyor.

Founder of Elma+Alt+Shift, Creative Director at Happy People Project, Blogger, Painter