“HIZLI ARAMA İÇİN ETİKETLER”

PETA’NIN KANLI KAMPANYASI MÜŞTERİLERİ ŞAŞIRTIYOR

Hayvan hakları savunucusu PETA, egzotik deri endüstrisini protesto amaçlı Bangkok’ta bir alışveriş merkezinde müşterileri şok edecek bir kampanya hazırladı.

peta-elmaaltshift-2

Pahalı deri çanta, ayakkabı ve kıyafet sattığı görünen “The Leather Work” adı altında sahte bir dükkan oluşturuldu. Dışardan bakılınca dükkanda hiç zararlı bir şey olmamasına rağmen müşteriler gelip ürünleri denediklerinde rahatsız oluyorlar. Ürünlerin içi kan, et ve sinirlerle doldurulmuş ve bazılarında ortasına hala atmakta olan bir kalp yerleştirilmiş. Bazı müşteriler denedikleri eldiven ve ayakkabılardan sonra ellerinde ve ayaklarında sahte kanla karşılaşmış.

peta-elmaaltshift-3

PETA’ya göre Tayland uluslarası markaların üşüştüğü en büyük timsah pazarlarından biri. Bu timsah çiftliklerinde sürüngenleri canlı canlı kesen çalışanlar olduğu ileri sürülüyor. PETA’nın Avustralya yetkilisinin açıklamasına göre her yıl yüz binlerce sürüngen sadece lüks ayakkabı, çanta veya kemer için vahşice dövülüyor ve derisi yüzülüyor. Elimizi kana bulamadan dolabımıza alabileceğimiz ürünlerin vegan kıyafetler, aksesuarlar ve ayakkabılardan geçtiğini söylüyor.

peta-elmaaltshift-1