“HIZLI ARAMA İÇİN ETİKETLER”

PIZZA HUT’TAN SİPARİŞ VERMEYE ÇALIŞAN SÜPER KAHRAMANLAR

Pizza Hut, memleketi pizzayla tanıştıran marka olmasına rağmen son birkaç yıldır rekabette geride kalmıştı. 2015 itibarıyle bir “sahalara dönme” operasyonu başladı. Mesela iki üç ay önce yapılan mean tweet uyarlaması “neler yaptığımızın, eksiklerimizin hepsinin farkındayız, yavaştan düzelmeye başladık” stratejisinin parçası olarak çıktı.

İnternet sitesinin yenilenmesi ise marka tasarımınının ilk defa görücüye çıkması demek ve o yüzden marka için önemli bir adım. Brief ise net: internet sitemizi yeniledik. Eski sitenin bazı fonksiyonlarının çalışmadığını, ya da ağır aksak çalıştığını bilen ajans markaya gidip başka siteler yerine hala siteye girmeye çalışan birileri olup olmadığını sormuş. Ve inanılmaz ama gerçek, varmış. Tam 198 kişi, geçen sene içinde birçok kez sipariş vermiş. Eh tabi bu alenen süper güç gerektiren bir şeymiş ve süper kahramanlar fikri de böyle ortaya çıkmış.

O kahramanlara gerçekten özel hediyeler hazırlanmış, sitenin eski halini usb’ye koyup yollamışlar mesela. Bu filmlerden birinde de (Gizem) bir sürpriz var. O kullanıcı adı ve şifreyle siteye giriş yapılırsa Pizza Hut’ın bir sürprizi ortaya çıkıyor.

Ajans: V For Viral
Yaratıcı Ekip: Burcu Sarar, Gizem Göker, Reha Üçöz, Deniz Rona
Müşteri İlişkileri: Cansu Akalın
Yönetmen: Atıl Demir
Prodüksiyon: binseksenp

Founder of Elma+Alt+Shift, Creative Director at Happy People Project, Blogger, Painter