“HIZLI ARAMA İÇİN ETİKETLER”

reklamlar.tv oluşumu hakkında

Dün siteme koyduğum reklamlar.tv sitesiyle ilgili bugün bir mail aldım. Mailin bir kısmını ve basın bültenini yayınlıyorum. Bu sitenin de ‘reklampark’ gibi bir oluşuma gidebileceğini söylemiştim ama öyle değilmiş. Bununla ilgili ayrıntıları aşağıda görebilirsiniz.

**

‘reklamlar.tv’nin amacı. reklam sektörü çalışanlarının profesyonel görüşlerini paylaşabileceği (yorumlar ve oylamalar), bu sektöre katkıda bulunabilecekleri (senaryolar) ve en az bunun kadar önemlisi kullanıcı profili ve reklam yapısına göre kişiselleştirilmiş sayfalar sunabileceğimiz bir site oluşturmak. Nitekim, bunun doğal uzantısı olarak, önümüzdeki günlerde ajanslara geri dönüşüm sağlayabilecek bir yapıyı da kullanıma açacağız.’

‘Bizim sistemimiz çok daha kapsamlı olduğu için, değişik kullanıcılara değişik deneyimler sunacağız ve bunlardan bazıları ücretli olacak. Şu anda, son kullanıcılar, sisteme üye oldukları takdirde, günde 3 reklam seyredebiliyorlar, yorum ekleme / okuma ve hem senaryoları hem de reklamları oylama işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar. Bu bağlamda, son kullanıcılar her zaman sisteme ücretsiz olarak ulaşabilecekler ve ne şimdi ne de ileride son kullanıcılardan ücret talep etmeyi düşünmüyoruz.’

**

Basın Metni:

Reklamlar.tv Mart 2005 tarihinde hayata geçirilen, internet üzerinden
televizyon reklamları kılavuzudur. Bu kılavuz programlama, reklam, tasarım, bilgisayar, video ve psikoloji konularında kendi alanlarında uzman ama ortak yönleri reklam sevdası olan 6 kişinin reklamlar.tv projesi için biraraya gelmesi ile oluşuyor.

Reklamlar.tv, herhangi bir kurum veya kuruluş tarafından desteklenen bir yapı değildir. Herhangi bir şirketin veya yapının parçası olmak Reklamlar.tv’nin tarafsızlığına gölge düşürür endişesi ile tüm iş gücü ve maddi desteği kurucuları tarafından sağlanmaktadır.

Şu an için 2 formatta reklam videolarını izleme, oylama, izlenen reklamlara yorum yazma ve senaryolar bölümleri olan reklamlar.tv, reklam radarı başlığı altında her hafta en beğenilen, beğenilmeyen ve üzerine en çok konuşulan reklamlar olmak üzere 3 ayrı bölümde yalın istatislikler de sunmaktadır.

Öncelikle reklam sektörü çalışanlarınn bilgilerini paylaşabilecekleri, reklamverenlerin geri bildirim alabilecekleri, reklam sektöründen olmayanların ise beğendikleri her türlü reklama ve reklam bilgisine ulaşabilecekleri bir kılavuz yaratmak Reklamlar.tv’nin ana amacıdır.

İrili ufaklı, bilgili, bilgisiz reklam yorumcuları yaratmak derdinde değildir. Beğendim, beğenmedim gibi alternatifsiz yorumların havada uçacağı bir sistem de olmayacaktır. Sektöre ve reklamlara kendi kültür ve çevresinden cevap verebilecek bir reklamlar halkı oluşturma vizyonunu benimsemiştir.

Adet değil kalite daha önemlidir fikri her zaman en üsttedir.

Reklamlar.tv şu anda emekleme aşamasında ama kurucuları tarafından çok iyi bakılan bir bebektir. Kısa sürede sektörde herkesin imrenerek bakacağı genç bir kız, her isteyene yardım edebilecek güçlü bir delikanlı; olacaktır.

Reklamlar.tv bunun gibi bir şeydir, olmaya da devam ediyor…

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0

Founder of Elma+Alt+Shift, Co-Founder of yolluyo.com, Creative Director at Happy People Project, Blogger, Painter