“HIZLI ARAMA İÇİN ETİKETLER”

Çizerlerden “Her Şey Çok Güzel Olacak” Tasarımları

YSK’nın seçimleri tekrarlama kararından sonra muhalefet tarafındaki hayal kırıklığı 13 yaşlarındaki bir çocuğun Ekrem İmamoğlu’na “Ekrem Abi, her şey güzel olacak Ekrem Abi” videosuyla bir anda büyük bir umuda dönüştü. Bununla ilgili olarak yazıldı ve çok da güzel çizimler ortaya çıktı. İllüstratörler ve tasarımcılar ise son zamanlarda illüstratör Zeynep Özatalay ve Füsun Turcan’ın girişimiyle aşağıdaki başarılı çalışmaları gerçekleştirdiler.

Projenin nasıl çıktığını Zeynep anlatıyor:

“Seçimin tekrarlanacağını öğrendiğimiz anda Füsun Turcan’la beraber oturuyorduk. Önce inanamadık tabi, sonra önce havada kızgınlık ve bıkkınlık olsa da, her şey çok güzel olacak hissi ağır bastı. Bunda, yapılan pozitif açıklamaların da, haksızlığa uğramanın da herhalde etkisi büyük. Hemen bir şeyler çizmemiz lazım dedik tabi, elden ne gelir 🙂

Ertesi gün tanıdığımız çizer arkadaşlarımıza haber ettik, böyle bir çalışma için bir hafta kadar kafa yorsak, üretsek dedik. O sırada bazıları zaten şahane şeyler yapıp paylaşmaya başlamışlardı, biz de paylaşmak için sahiplerinden izin aldık. Yapılan bu güzel çalışmaları ulaşılabilecek bir yerde derlesek, herkes tişörtüne çantasına istediği gibi bastırıp sokaklarda gezse, moralimizi çoğaltmaya bir katkı olur diye düşündük.

Çizimleri toplu halde yayınlayınca gerçekten çok mesaj geldi, bir çok insana maille gönderdik, şimdi de Behance’de oluşturduğumuz sayfadan paylaşılır diye buraya koyduk. Umut içinde bulunduğumuz şartlarda çok naif bir kelime gibi geliyor ama, ihtiyacımız var umuda, yalnız olmadığımızı bilmeye.

Her şey çok zor olacak, ama sonunda güzel olacak, üretmeye devam :)”


Tarık Tolunay

Pınar Ergün

Oğuz Demir

Merve Atılgan

Gökçe İrten


Gökçe Akgül


Füsun Turcan


Ethem Onur Bilgiç


Caner Yılmaz


Candan İşcan


Berrin Simavlıoğlu


Zeynep Özatalay


Berat Pekmezci