“HIZLI ARAMA İÇİN ETİKETLER”

Evde Çekilen Otomobil Reklamları

Covid19 sonrası özellikle reklam sektöründe yaratıcı bir takım çözümler bulmak artık yeni normalimiz oldu. Salgın yüzünden özellikle prodüksiyon süreçleri askıya alındı ve birçok kampanya filmi belli limitlerle çekilmeye başlandı. Stok videolar da tabii ki aldı başını yürüdü, arada evlerde çekilen ve az oyuncunun oynadığı filmler yapıldı, yapılmaya da devam ediyor. (Genellikle de yönetmenlerin aileleriyle çektiği filmler çıktı son zamanlarda.)

Tabii ki otomobil sektörü de pandemiden payını almış durumda. O yüzden reklamcılar ve yönetmenler de bunun için yaratıcı çözümler üretiyor her geçen gün. Bunların en yaratıcı örneklerinden birini geçenlerde ŠKODA gerçekleştirdi. 3 farklı yönetmenle evde çekilen reklam filmleri bu şartlar altında çekilen örneklerinin yanında ‘crafting’yle öne çıkıyor.

Evde çekilen araç reklamlarının başında ise Honda geliyor. Memac Ogilvy, Dubai tarafından yaratılan reklam filmi yine ev şartlarında çekilmiş ilk iş olarak tarihteki yerini alıyor.

Türkiye’de ise evde çekilen ilk araç markası Ford Trucks oldu. Happy People Project tarafından yapılan reklam filminde Ford Trucks oyuncağının evin içerisindeki yolculuğunu görüyoruz.

Diğer örnekler ise aşağıda.

Founder of Elma+Alt+Shift, Creative Partner at Madam Martha UK, Blogger, Painter