“HIZLI ARAMA İÇİN ETİKETLER”

!F 2016 “!F İSTANBUL BİRLEŞTİRİYOR!”

15. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nin yeni reklam filmi yayında.

Festivalin “!f İstanbul birleştiriyor!” adlı kampanyasının yüzü de olan film, Rafineri ve prodüksiyon şirketi Spark Film ortaklığıyla çekildi. Reklam filmi, başlangıçta birbirine mesafeli duran bir grup insanın bir dış sesin yönlendirmesiyle yakınlaşması ve sonunda birleşmesini konu alıyor.

!f İstanbul yönetmeni Serra Ciliv kampanyanın çıkış noktasını şu sözlerle anlattı: “!f İstanbul, 15 yıl önce, birbirimizin hikâyelerini dinlemek, olduğumuz gibi kabul görmek ve bu sayede yeni olasılıklara kapı açabilmek üzerine kuruldu. Filmlerle, müzikle ve diğer etkinliklerle ortak olanın üzerinden birleşebileceğimiz bir alan yaratmayı amaçladık. 15. yılımızda da bunu hatırlatmak istedik ve “!f İstanbul birleştiriyor” dedik; tanıtım filminin güçlü sinematografik dili de bu duygumuzu ifade ediyor.”

Yaratıcı yönetmenliğini Ayşe Bali’nin üstlendiği, yaratıcı ekibinde Kerim Gürsel, Sezer Üstungel ve Resul Geniş’in yer aldığı “!f İstanbul Birleştiriyor!” filmi, Cansu Boğuşlu yönetmenliğinde ve Tamer Üner yapımcılığında, Spark Film tarafından çekildi. Ayşe Bali’nin seslendirdiği filmin görüntü yönetmenliğini David Griffiths, müziklerini Tufan Aydın üstlenirken, post prodüksiyonu MOJO tarafından yapıldı.

If_Katalog_Kapak_165x225mm

Founder of Elma+Alt+Shift, Creative Director at Happy People Project, Blogger, Painter