“HIZLI ARAMA İÇİN ETİKETLER”

İllüstrasyonlarla Geleceğin İşleri

AKQA ile Salt and Pepper yaratıcı ajansından Senan Lee ve Pansy Aung, gençleri eğiten bir platform olan MiSK Küresel Vakfı için konsept görsel serisi hazırladı.

Dünya Ekonomik Forumu’nun açıklamasına göre şu an okullarda olan çocukların %65’i ileride var olmayan bir işe sahip olacaklar. Yaratıcı ekip de çok uzak olmayan bu gelecekte işlerinin neler olabileceğini hayal etmiş.

Dünya Ekonomik Forumu’nun her günü AKQA ekibi panel tartışmalarını dinlemiş ve panelistlerin tahminleri, yorumları veya konuşmaların açıklamalarını baz alarak çeşitli fütüristik iş rolleri canlandırmışlar. Konseptler oluşturulduktan sonra “Jurassic World” gibi muhteşem işleri olan ödüllü sanatçı Florian De Gesincourt ile bu fikirleri illüstrasyon haline getirmek için anlaşmışlar.

Son olarak illüstrasyonlar Londra’daki retouch stüdyosu Happy Finish ve illüstratör Florian de Gesincourt ile birlikte Davos’ta gösterilmesi ve internette paylaşılması için tam zamanında bitirilmiş.

Ekip, 120 saat süren Dünya Ekonomik Forumu’nda blockchain teknolojisi, ulusal kimlik ve robot işgücünün de bulunduğu çeşitli başlıklar üzerinden 6 illüstrasyon oluşturmuş.

via