“HIZLI ARAMA İÇİN ETİKETLER”

NASA’NIN MUHTEŞEM RETRO POSTERLERİ

NASA için hazırlanan bu retro posterler belki de torunlarımızın göreceği seyahatleri anlatıyor.

Jüpiter, Mars ve uzak gezegenlere seyahatleri anlatan bu harika retro seyahat afişleri, Disney’in Tomorrowland filminden çıkmış gibi gözükse de gerçek olması düşündüğünüzden çok daha yakın. NASA ve Jet Propulsion Laboratories tarafından hazırlatılan ve başka dünyalara gezileri anlatan geçen seneki serinin devamı niteliğindeki “uzay turizmi” posterleri, gezegenler arası seyahatin o kadar da uzak olmadığını gösteriyor.

Posterler için NASA görsel stratejisti Joby Harris, geçen sonbaharda Don ve Ryan Clark kardeşlerin sahibi olduğu Seattle’daki illüstrasyon ve tasarım stüdyosu Invisible Creature ile bağlantıya geçmiş. İllüstratör olan büyükbabaları Al Paulsen tam 28 yıl NASA’ya hizmet ettiği için olsa gerek, Clark kardeşler müşteriyle oldukça iyi bir ilişki kurmuş.

Aşağıdaki görseller, JPL ve NASA çalışanlarına hediye olarak dağıtılan NASA Jet Propulsion Laboratory’nin “Geleceğin Görüntüleri” isimli 2016 takviminden alındı. Görsellerin poster büyüklüğündeki ölçüleri NASA/JPL web sitesinden ücretsiz indirilebiliyor.

nasa-poster-elmaaltshift-2

nasa-poster-elmaaltshift-4

nasa-poster-elmaaltshift-5

nasa-poster-elmaaltshift-6

nasa-poster-elmaaltshift-9

nasa-poster-elmaaltshift-10

nasa-poster-elmaaltshift-11

nasa-poster-elmaaltshift-3

nasa-poster-elmaaltshift-12

nasa-poster-elmaaltshift-13

nasa-poster-elmaaltshift-14

nasa-poster-elmaaltshift-7

nasa-poster-elmaaltshift-8

nasa-poster-elmaaltshift-1

via

Founder of Elma+Alt+Shift, Creative Director at Happy People Project, Blogger, Painter