“HIZLI ARAMA İÇİN ETİKETLER”

PIRELLI’NİN 2016 TAKVİMİ BU KEZ ÇOK FARKLI

Pirelli Takvimi‘nde bu sene bayağı bir değişiklik var.

İtalyan lastik üreticisi Pirelli’nin her sene süper modeller eşliğinde, satışa sunulmayan yalnızca müzisyenler, VIP’ler, politikacılar ve imtiyaz sahibi kişiler gibi özel insanlara dağıtılan takvimleri oldukça meşhur. 50 yıllık tarihinde inanılmaz derecede göz dolduran kadın fotoğraflarından ilk akla gelenler tamamen çıplak Kate Moss, Lara Stone ve Joan Smalls, cüretkar kalça ve göğüs pozlarıyla Gisele Bündchen, Karen Elson ve Carmen Kass, üstsüz veya çıplak pozlarıyla Christy Turlington, Naomi Campbell ve Badja Auermann oluyor.

Son zamanlarda herkesin dikkat çektiği bir konu olan kadın bedeninin ve seksiliğinin nesnelleştirilmesi konusunda toplumsal algının dönüm aşamasında olduğunu Pirelli de sezmiş olmalı ki, bu sene takviminde çok daha farklı bir yol izledi. Dünyada yükselen bir trend olarak gördükleri “kadın kahramanın yükselişi” üzerinden bu sene takvimde, fiziğiyle değil başarısıyla, zekasıyla ve var oluşuyla bir adım öne çıkan kadınlara yer verildi.

yokoono-elmaaltshift

Modern sanatlar müzesi başkanlığından emekli olmuş Agnes Gund (77), yazar Fran Lebowitz (65), Ariel yatırım şirketinin başkanı Mellody Hobson (45), sanatçı Yoko Ono (82) ve tenis oyuncusu Serena Williams da (34) takvime giren başarılı kadınlar arasında yer aldı.

yao-chen-elmaaltshift

patty-smith-elmaaltshift

serena-williams-elmaaltshift

TAVI-GEVINSON-elmaaltshift

AMY-SCHUMER-elmaaltshift