“HIZLI ARAMA İÇİN ETİKETLER”

STRANGER THINGS’İN HARİKA POSTERİ

Netflix’teki “Stranger Things” dizisi için Kyle Lambert klasik resimlendirilmiş bir poster yapmakla görevlendirilmiş.

Lambert’ten 80’lerin el boyaması film afişleri gibi bir çalışma beklediklerini iletmişler. Lambert de Drew Struzan gibi efsanevi afiş sanatçılarıyla çalışmaya başlamış ve dijital araçlar kullanarak benzer bir resim çalışmasına nasıl ulaşabileceğini araştırmış.

strangerthingsposter-elmaaltshift-5

Lambert stüdyodan gelen isteğin çok bağımsız bir şey olduğunu ve kendisinden tek bir görselle hikayeyi nasıl yansıtabileceğini araştırması istenmiş. Dizinin ilk bölümlerinden kesitler ve bu görsel için çeşitli kitaplar araştırdıktan birkaç hafta sonra ajans ile bir kompozisyon üzerinde anlaşmışlar. Kullandığı iPad Pro’dan Procreate uygulamasıyla ön taslağını ve posterin temel renk kalıplarını çıkartmış. Daha sonra bunu Photoshop’a aktararak çok daha büyük çözünürlükte eserin detaylarını çalışmaya başlamış.

strangerthingsposter-elmaaltshift-4

Sonuçta ortaya çıkan poster Netflix’in tüm platformlarında “Stranger Things” dizisi için kullanılıyor. Dizinin yönetmeni olan The Duffer Brothers bu posterden dizinin ana karakterleri ile yapmasını istemiş. Winona Ryder da içlerinde olmak üzere kanvas üzerine yaptığı resimler de oyunculara hediye edilmiş.

strangerthingsposter-elmaaltshift-3

strangerthingsposter-elmaaltshift-2

strangerthingsposter-elmaaltshift-1