“HIZLI ARAMA İÇİN ETİKETLER”

VÜCUT BOYAMA İLE YAPILAN MARVEL KARAKTERLERİ

Tasarımcı ve cosplay sanatçısı Kay Pike Marvel karakterlerine benzemek için vücudunu boyuyor. Parlaklıkları, gölgeleri ve koyu kontur dış çizgileri vücuduna kalem ve mürekkeple uygulayarak Spiderman, Deadpool, She-Hulk ve daha bir çok karaktere dönüşüyor.

kaypike-elmaaltshift-3

Fotoğraflara bakınca gerçek bir insan mı yoksa çizgi romandan alınmış bir karakter mi diye soru işareti bırakacak derecede muhteşem sonuçlar çıkıyor ortaya.

kaypike-elmaaltshift-9

Pike’ın etkileyici vücut sanatı süper kahraman kültürüne uzun süreli ilgisini yansıtıyor. Canada Cosplay’de yıllarca kendi moda çizgisini yansıtan Pike, cosplay’in çizgi roman konferanslarında sosyalleşmesi ve insanları etkilemesi için güzel bir yol olduğunu söylüyor. Kendi kahramanına dönüşmek aynı zamanda sosyal anksiyetesini azaltmış, yani psikolojik yararlarını da görmüş.

kaypike-elmaaltshift-7

Cosplay hayatının büyük bir bölümünü kaplarken yakalandığı hastalık nedeniyle bir süre tutkusundan uzaklaşmak zorunda kalmış. Doğuştan gelen eklem iltihabı yüzünden felç eden ağrılar çektiğinden oturup saatlerce cosplay için kıyafetlerini dikememeye başlamış. 2015 yılında bu duruma “cospainting” ile çözüm bulmuş ve vücudunu ayakta durarak da boyayabildiği veya topuklu ayakkabı giyme zorunluluğu olmadığı için bu alana odaklanmış.

kaypike-elmaaltshift-6

kaypike-elmaaltshift-5

kaypike-elmaaltshift-4

kaypike-elmaaltshift-8

kaypike-elmaaltshift-1

kaypike-elmaaltshift-10