“HIZLI ARAMA İÇİN ETİKETLER”

Skittles, Super Bowl Reklamını Özel Olarak Sadece 1 Kişiye İzletti

Bir markanın sadece size özel kampanya yaptığını bir düşünün.

Bu sene 4 Şubat’ta yapılan The Super Bowl, 100 milyonun üzerinde Amerikalı seyirciye senenin en iyi reklamını gösterme fırsatı sunuyor. Bu sene Skittles Super Bowl reklamını sadece bir kişiye, Marcos Menendez’e izletmeye karar verdi. Peki kim bu Marcos Menendez?

Menendez, Kaliforniya Canoga Park’lı 17 yaşında  bir lise öğrencisi ve üst düzey bir Skittles hayranı. Skittles reklam ajansı DDB ile birlikte David Schwimmer’ın oynadığı multimilyon dolarlık reklam filmi hazırladı. Facebook üzerinden canlı yayınlanan reklam filminde kamera sürekli Menendez’i gösterecek şekilde ayarlandı.

Skittles, Schwimmer’ın oynadığı 4 kısa teaser videosu yayınladı. Videolarda Schwimmer’ı yüzünden ışınlar çıktığı, sandviçle sinirli bir konuşma yaptığı, bir kukla tarafından kukla gibi oynatıldığı ve Tron benzeri bir mekanda süzülürken görüyoruz. Skittles reklamı yayınlamayı düşünmediğini açıkladı. Marcos Menendez adına Ocak ayında açılmış bir Twitter hesabı bulunuyor.

Bu kadar yakın tarihli olduğu için de aslında kendi hesabı değil de Skittles’ın oluşturduğu bir hesap olduğu açıkça görünüyor. Marcos Menendez’in bu rol için nasıl seçildiği ise tam bir sır. Skittles’ın hayranları yerine oyunculuk elemeleriyle de seçmiş olması ihtimali de var. Ayrıca IMDb’de listelenen bir Marcos Menendez bulunuyor, 2011 yılında ‘Nerd Wars!’ filminde ismi geçiyor ama yaşları zar zor eşleşiyor ve kesin olarak aynı Menendez olduklarını söyleyebilmek çok zor. Skittles ise Menendez’in sadece büyük bir Skittles hayranı olan sıradan bir genç çocuk olduğunu savunuyor. Bu arada Menendez reklamı izlerken de Facebook’ta canlı yayın yapıldı.