“HIZLI ARAMA İÇİN ETİKETLER”

Sting’in Sesinden Down Sendromu İçin Müzikal Bir Farkındalık ”The Hiring Chain”

Kâr amacı gütmeyen İtalyan kuruluş CoorDown; New York merkezli reklam ajansı SMALL yaratıcı yönetmenliğinde ve Indiana Production prodüktörlüğünde 21 Mart Dünya Down Sendromu Günü için hazırlanan, Stabiolo Music tarafından bestelenen ve 17 Grammy Ödüllü efsane sanatçı Sting tarafından seslendirilen farkındalık kampanyasını ”The Hiring Chain performed by Sting” isimli teşvik edici bir reklam filmi ile tanıttı.

Sting, kampanyanın bir parçası olmaktan onur duyduğunu belirtti ve insanları bu işe alım zincirine katılmaya davet etti.

CoorDown tarafından “Down Sendromlu birini işe alarak erdemli bir zincir başlatmış olursunuz: Down sendromlu insanlar iş hayatında ne kadar görünür olurlarsa, değerli çalışanlar olarak o kadar iyi tanınırlar ve o kadar çok işe alınırlar. Üzerinize düşeni yapın, işe alma zincirini bugün başlatın.” sözleri ile paylaşılan bu kampanya her ne kadar geçen seneki Dünya Down Sendromu Günü’nden önce tamamlanmış olsa da, beklenmedik bir şekilde ortaya çıkan Covid-19 salgını nedeni ile iş yerlerinin ardı ardına kapandığı bir dönemde zamanlamanın doğru olmayacağı düşünüldüğü için bekletilmişti.

CoorDown, Down Sendromlu insanları pandemi sonrası dünyanın yeniden inşası çabasına dahil etmek için, LinkedIn iş birliği ile dünyanın her yerinden işverenler ve Down Sendromlu kişilerin iş bulmalarına yardımcı olan kuruluşlarla bağlantı kurabileceğimiz hiringchain.org sitesini oluşturmuş. Down sendromlu genç bir kadının bir fırında işe başlamasını ve bu durumun diğer işverenler tarafından bir dizi olumlu eyleme dönüşmesini müzikal ve teşvik edici bir dille aktaran kampanya sosyal medyada #HiringChain, #WorldDownSyndromeDay ve #WDSD21 hashtag’leri ile yayınlanıyor.


Yazan:
Yasemin Köroğlu

Founder of Elma+Alt+Shift, Creative Partner at Madam Martha UK, Blogger, Painter