“HIZLI ARAMA İÇİN ETİKETLER”

Tokyo’da Yaşayan İllüstratörlerden The New Yorker Stili Kapak Tasarımları

Tokyoiter, illüstrasyon ve çizim düşkünleri için harika bir kollektif proje.

İngiliz illüstratör Andrew Joyce, Fransız sanat yönetmeni David Robert ve Japon illüstratör ve yaratıcı yönetmen Tatsushi Eto tarafından kurulan kollektif, The New Yorker ve hayali dergi The Parisianer‘in kapaklarından ilhamla bu sefer Tokyo’nun bir dergisi olsaydı kapakları nasıl olurdu içgörüsüyle bu seriyi tasarlamışlar.

2013’ten beri Japonya’da çalışan sanat yönetmeni David, “Bu şehre ve sakinlerinin hikayelerine duyduğumuz tutkuyu kutlamak istiyoruz” diye açıklıyor.

Fern Choonet, Luis Mendo ve Mateusz Urbanowicz‘den Shindo Keiko, Louis-Étienne Vallée ve Alessandro Bioletti‘ye kadar öne çıkan sanatçıların çoğu, kapak resimlerinin arkasında bir açıklama yapmaktan hoşlanıyor.

Fern Choonet, geyşa kapağından bahsederken şunları söylüyor: “Bu illüstrasyonu yapmak için, Kyoto kadar iyi bilinmese de Tokyo’nun da kendi Geyşa semtine sahip olduğu gerçeğinden ilham aldım. Yeterince şanslıysanız Asakusa veya Yoshi-cho gibi bölgelerde onlara rastlayabilirsiniz. Tokyo’nun dört bir yanındaki şehir ışıklarını ve tabelaları tasvir etmek için kimonosundaki renkli desenleri kullanmak istedim.”

Çalışmaların devamı için: Instagram | Website

Founder of Elma+Alt+Shift, Creative Partner at Madam Martha UK, Blogger, Painter