“HIZLI ARAMA İÇİN ETİKETLER”

BMW FILMS YENİDEN HAYATA GEÇİRİYOR

15 yıl aradan sonra BMW Films 2000’lerde Clive Owen’ın “The Driver” olarak rol aldığı efsanevi kısa film serisini yeniden yapıyor. “The Hire” ismindeki orijinal seride Owen zor görevlerden hoşlanan birinci sınıf bir sürücüyü canlandırıyor. Kampanyanın en önemli özelliği bir markanın ürünlerini tanıtmak için ilk defa Hollywood stili aksiyon filmleri çekilmesiydi ve 100 milyon görüntüleme gibi bir sayıyla da oldukça başarılı oldu.

Gary Oldman, Forest Whitaker, Mickey Rourke, Madonna, Alejandro G. Inarritu, Wong Kar-wai ve Guy Ritchie gibi birinci sınıf yönetmen ve oyuncuların bulunduğu filmlerde Jason Statham’ın rol aldığı The Transporter filmine de ilham vermiş. Tabii ki Owen’ın sakin ve havalı bir şekilde tamamladığı görevlerde BMW arabaları da var.

“The Escape” ismindeki yeni kısa film District 9 ve Elysium filmlerinin yönetmeni Neill Blomkamp tarafından yönetilmiş ve Dakota Fanning, Jon Bernthal ve Vera Farmiga da rol almış. Önceden yapılan reklamla sinema arasında olan orijinal kısa filmler Blomkamp’ı okul yıllarında çok etkilemiş ve o dönemde işlerini de etkilemiş. Bu yüzden proje için oldukça heyecanlandığını belirtmiş. The Escape filmi 23 Ekim’de ilk defa gösterilecek, heyecanla bekliyoruz.

BMW’nin zamanında bayağı ses getirdiği filmlerden birkaçını aşağıda izleyebilirsiniz.