“HIZLI ARAMA İÇİN ETİKETLER”

Dünyayı Değiştirecek Font

Kanada, önümüzdeki günlerde G7 Zirvesi’ne ev sahipliği yapacak.

Geleceğin iş kollarından büyüme yatırımlarına, iş dünyasında cinsiyet eşitliğinden dünya çapında barışın güçlendirilmesine pek çok önemli konu bu zirvede görüşülecek. TBWA\Istanbul, 8-9 Haziran 2018 tarihlerinde Kanada’da gerçekleşecek Zirve’de farkındalık yaratma amacıyla, Hayata Destek Derneği’yle iş birliği yaparak bir sosyal sorumluluk projesi başlattı. Bu projeyle G7 liderlerine “problemlerin sadece görüşülmesinin yetmediği, aynı zamanda çözüm de bulunması gerektiğini” bildirme hedefleniyor. Çünkü o liderlerin imzaları…

Projede G7 Zirvesi’ne katılacak liderlerin imzalarından yararlanarak, imzalarındaki harflerden yepyeni bir alfabe yaratıldı. Böylece dünyanın en güçlü fontu (the most powerful font) ortaya çıktı. Şimdi themostpowerfulfont.com adresine girerek G7 liderlerine, dünyada değişmesini istediğimiz konular hakkında taleplerimizi iletebileceğiz. Üstelik taleplerimiz, dünyanın en güçlü fontuyla yazılmış olacak. Yani reddedilmesi daha da zorlaşacak.

Fontla oluşturulan talepler kısa videolar, posterler, postlar ve Kanada’da açık hava reklamlarıyla iletmeye başlanmış. Şimdi sizde themostpowerfulfont.com adresine girerek taleplerinizi paylaşabilirsiniz. Oluşturacağınız talepleri sosyal medya hesaplarınızda paylaşırken, G7 liderleri de otomatik olarak mention edilecek.

#SignToMakeThemSign #MessageToG7Leaders #G7Charlevoix

TwitterInstagramFounder of Elma+Alt+Shift, Creative Partner at Madam Martha UK, Blogger, Painter