“HIZLI ARAMA İÇİN ETİKETLER”

Instagram Satışlarınızı Artırmak İçin Geliyor

Tüm mecralar gibi Instagram da reklam gelirlerini artırmak için fonksiyonlarını satışa bağlamaya çalışıyor. Bu sebeple, duvarlarımızda bir süredir alışveriş etiketleri görüyorduk. Artık bu etiketler hikayelerimizde de olacak!

Bir hikayede alışveriş çantası ikonunu gördüğümüz zaman, ona tıklayarak ilgili ürünün detaylarını websitesi linkine bağlı olarak görebileceğiz. Ben herşeyin alışverişe bağlanmasından kendi adıma hoşlanmasam da gördüğü ürünü satın almak isteyen insanlar için bu özelliğin çok işe yarayacağı ortada.

Bu özellik, küçük bir eklenti gibi görünse de markalar ve fenomenler adına çok büyük faydalar sağlayabilir. Örneğin, fenomenler artık markalı hikaye içeriklerini üretirlerken daha nokta atışı davranabilecekler ve de en önemlisi içeriklerinin satışa katkısını raporlayabilecekler. Örneğin, hikayesinde x markasının reklamını yapan y isimli fenomen, bu markanın satış sayfasını hikayesine linkleyecek. Sonrasında da ne kadar tıklanmış bunu raporlayabilecek. Böylece, markalar da satışa dönüşü sağlamayan veya sayfa ziyaretçi artışı yaratmayan reklamları bundan sonrası için kullanmayacak. Bu özellikle birlikte, markaların da hikaye kullanımlarının artacağı aşikar.

Instagram şu an bu özelliği bazı markalar özelinde test ediyor. Çok yakında siz de hikayelerinizde görürsünüz!

Ben Kreatif Maymun.

Via