“HIZLI ARAMA İÇİN ETİKETLER”

Açıkhava Kampanyasına Dönüşen 2020 Karşıtı Eğlenceli Tweet’ler

Sevdiklerimizden uzak kaldığımız, arkadaşlarımıza sarılıp yüz yüze sohbet edemediğimiz, sinemaya veya konsere gidemediğimiz, bir kafede oturup içemediğimiz ve sosyalleşemediğimiz, evlere kapanıp ekranların ardında yaşamak zorunda kaldığımız ve içinde bulunduğumuz ruh halini ancak sosyal medya üzerinden paylaşabildiğimiz, felaketleri bitip tükenmeyen kabus gibi bir yılın ardından Twitter; yaşam tarzımızı kökünden değiştiren ve kimsenin asla tekrar yaşamak istemeyeceği bu yıldan arda kalan ve adeta hepimizin iç sesini yansıtan absürt ve eğlenceli tweet’leri derleyerek, yüzümüzü güldüren bir açıkhava kampanyasına dönüştürüyor.

Her şey, tüm zamanların en ikonik şarkılarının bir çoğunun yaratıcısı olan 80 yaşındaki pop efsanesi Dionne Warwick‘in bu beklenmedik yılda ve yine beklenmedik bir şekilde Twitter efsanesine dönüşmesini sağlayan ve “Lütfen bu aptallığı 2021’e getirme” diyerek 2020’ye seslendiği yukarıdaki tweet’inin viral olmasıyla başlıyor.

Twitter’ın yeni favori teyzesinin yeni yıla yepyeni bir başlangıç yapmamız gerektiğini hatırlatan bu tweet’i ile birlikte Twitter; hafızalara kazınan en zor yılı biraz da neşeyle kapatmamızı sağlayacak açıkhava kampanyası için tüm zamanların 24 en iyi anti-2020 tweet’ini ABD’nin New York, Los Angeles, Philadephia, San Francisco ve Oakland şehirlerindeki 49 ayrı noktada bulunan billboard’lara taşıyor.

Twitter Pazarlama Direktörü Robin Tilotta “Bu yıl başımıza gelen her şeyin ışığında, insanların Twitter’a getirdiği mizah duygusunu güçlendirmekten gurur duyuyoruz. Bu tweet’ler bizi birbirimize bağlıyor ve bağımızı güçlendiriyor. Umarız insanlar 2020’nin sonunu kutlamak için bize katılırlar.” diyor. Öyle ya da böyle, 2020’nin sonuna gelmek kutlanacak bir şey değil mi?


Yazan:
Yasemin Köroğlu

Founder of Elma+Alt+Shift, Creative Partner at Madam Martha UK, Blogger, Painter