“HIZLI ARAMA İÇİN ETİKETLER”

3.000 ADET ELLE KESİLEN ALÜMİNYUMLA YAPILAN ENSTALASYON

Gün içinde bir şekilde denk geldiğimiz yüzlerce insanın ne oranda farkına varıyoruzdur acaba?

zadok-elmaaltshift-8

Birlikte market alışverişi yaptığımız, karşıdan karşıya birlikte geçtiğimiz, biz yürüyen merdivenlerden yukarı çıkarken tam yanımızdan aşağı inen bir ton insan…

zadok-elmaaltshift-7

Zadok Ben-David bu insanları fazla merak etmiş olacak ki “People I Saw But Never Met” adlı enstalasyonunda elle kesilen alüminyumlarla oluşturulmuş neredeyse 3.000 adet minyatür figürü sergiliyor. Bu figürlerin yansıttığı insanlar ise Ben-David’in Avrupa, ABD, Orta Asya, Avustralya ve Antarktika seyahatleri sırasında çektiği birçok farklı kültürü yansıtan fotoğraflardan alınmış.

zadok-elmaaltshift-6

İki boyutlu eskizler gibi görünen bu heykelcikler tek başlarına ele alındığında sıradan insanların – hatta hayvanların – sıradan hayatlarını yansıtıyor gibi görünse de toplu olarak değerlendirildiklerinde insanlığın belli bir ana ait ilginç bir enstantanesi gibi algılanıyor.

zadok-elmaaltshift-5

Ben-David’in oluşturduğu bu heykelsi çevreyi sosyo-politik açıdan ele alan Shoshana Wayne Gallery‘ye göre gündemdeki sınırlar ve sınır dışı bırakmak konularına karşı kapsayıcılık ve çeşitlilik kavramları günlük hayatlarımız üzerinden etkili bir şekilde göz önüne seriliyor.

zadok-elmaaltshift-3

“People I Saw But Never Met” enstalasyonu Santa Monica’da bulunan Shoshana Wayne Gallery’de 27 Mayıs 2017’ye kadar sergileniyor olacak.

zadok-elmaaltshift-2

zadok-elmaaltshift-1

zadok-elmaaltshift-11

zadok-elmaaltshift-10

zadok-elmaaltshift-9

Account Manager, Theater Player, Pilates Lover, Flutist to be