“HIZLI ARAMA İÇİN ETİKETLER”

TÜRKİYE’NİN STAJ İLAN PLATFORMU: STAJIM.NET

Stajyerlere iş fırsatı sağlayan bir site Stajim.net.

Üniversite ve meslek lisesi öğrencilerinin kariyer planlarında önemli bir yer tutan staj ve MT (Yönetici Yetiştirme) programlarına yer veren Stajim.net, stajyer arayan büyük ve küçük çaplı her türlü şirketin aradıkları pozisyona en uygun stajyer adayını bulmasını sağlamak ve üniversite- lise öğrencilerini staj arama karmaşasından kurtarmak amacıyla kurulmuş bir sosyal ilan platformudur.

stajim-elmaaltshift-3

Stajyer arayan firmalarla staj arayan öğrencileri buluşturan en büyük ilan platformu olan Stajim.net’in amacı öğrencilerin kariyerlerine donanımlı, kalifiye ve profesyonel hayata daha hazır bir şekilde atılmalarına yardımcı olarak; geleceğin profesyonellerine iş hayatının kapılarını açma fırsatı sunmaktır.

stajim-elmaaltshift-1

Web sitesi yalnızca üniversite ve meslek lisesi öğrenci ile yeni mezunların kariyer planları için çok önemli bir yer tutan staj ilanlarını yayınlamakla da kalmıyor, aynı zamanda blog üzerinden öğrencilere kariyerleriyle ilgili yazılar aktarırken üyelerin birbiriyle geçmiş staj deneyimlerini paylaşabileceği ve iletişim kurabileceği bir sosyal platform da sunuyor.

Ayda 2.000.000+ gönderi erişimine ulaşan Stajim.net’in aylık 150.000+ tekil ziyaretçisi bulunuyor. Web sitesi sosyal ağlarda 50.000’e yakın kişi tarafından takip ediliyor. Kurulduğu günden beri 8. Ankara Start Up Zirvesi’nde ikincilik ödülü alan, Finansbank Geleceğin Patronları ve Akbank Girişimci Geliştirme Programına seçilen Stajim.net; geride bıraktığı 1 yılda yakaladığı başarılı bir ivme ile girişimcilik ekosistemindeki büyümesini hızlı bir şekilde devam ettirmektedir.

stajim-elmaaltshift-2

Geçtiğimiz günlerde Webrazzi tarafından düzenlenen “Webrazzi Ödülleri 2015”’te Yılın İş Arama Kategorisi’nde de halk oylamasıyla aday gösterilen web sitesi geçtiğimiz yıl 100’den fazla şirketle çalışarak ve öğrencilerin başarılı bir şekilde staja yerleşmelerine katkı sağlamıştır. Bugüne kadar Hürriyet, Milliyet, Haberler.com, Webrazzi, Start-up Dergi gibi bilinen ve takip edilen büyük ve başarılı basın-yayın organı tarafından haberi yapılarak başarılı ve güvenilir girişimlerden arasında yerini almıştır.

Şu an 5 kişilik profesyonel bir ekip ve 100’den fazla gönüllü kampüs temsilcisi ile çalışmalarına devam eden Stajim.net’in kurucularından öğrendiğimiz kadarıyla ekip Türkiye’de yakaladıkları ivmeyi yurtdışına da taşımayı planlıyor.

Founder of Elma+Alt+Shift, Creative Director at Happy People Project, Blogger, Painter