“HIZLI ARAMA İÇİN ETİKETLER”

BİR VOLVO KAMYONU 4 YAŞINDAKİ BİR ÇOCUK SÜREBİLİR Mİ?

4 yaşında bir kız çocuğu bir Volvo FMX’i uzaktan kumandayla kullansaydı neler olurdu? Volvo Trucks, Live Test adı altında hayata geçirdiği projede, kamyonlarının zorlu şartlarda nasıl performans gösterdiğini tam olarak böyle bir senaryoyla gösteriyor.

Volvo Trucks bir kez daha insanoğlunun bir kamyonla yapabileceklerinin sınırlarını zorluyor. “Bak şu kullanana!” ismine sahip en son Live Test’te, 4 yaşındaki Sophie, 18 tonluk bir Volvo FMX’i bir inşaat sahasında uzaktan kumandayla kullanıyor. Sophie yeri geliyor kamyonu kalın tuğla bir duvardan geçiriyor, yeri geliyor dik bir rampayı tırmandırıyor. Sonunda da yuvarlanıp takla atmasına sebep oluyor.

Bu, Volvo Trucks’ın kamyonlarının performansını göstermek için alışılmadık bir sürücü kullandığı ilk proje değil. 2013 yılında YouTube’da hit olmuş bir videoda (Volvo Trucks Test Serilerinin 3. bölümü), Volvo FMX’i bir hamster kullanıyordu. Bu proje, dinamik direksiyon özelliği sayesinde çok ağır bir kamyonun bile parmak uçlarıyla kontrol edilebileceğini gösteriyordu.

volvo-elmaaltshift-5

volvo-elmaaltshift-4

volvo-elmaaltshift-3

volvo-elmaaltshift-2

volvo-elmaaltshift-1

Founder of Elma+Alt+Shift, Creative Partner at Madam Martha UK, Blogger, Painter