“HIZLI ARAMA İÇİN ETİKETLER”

Channel 4’ün Muhteşem Ident Dünyası Yayına Girdi

Bazı işler vardır, siz tam çalışırken karşınıza çıkar ve bir anda ağzınız açık seyretmeye başlarsınız. Channel 4 için yapılan ‘ident’ler işte bu işlerden biri.

Her bir ident modern Britanya’daki yaşamı gerçekçi bir şekilde yansıtmayı amaçlamış.

Channel 4’ün çok ödüllü in-house yaratıcı ajansı 4creative tarafından Art Practice ve Love Song işbirliğiyle hazırlanan beş yeni ident, çürümekte olan bir telefon kulübesine sığınan bir şehir tilkisi, okulun son gününde bir grup genç, bir Cuma gecesinin donmuş bir anı ve Zerdüşt Yeni Yılı kutlaması gibi sahneleri içeriyor. 25 benzersiz döngü sahnesi, 17 bağımsız yaratıcı, sanatçı ve film yapımcısından oluşan farklı bir grubun gözünden günümüz modern İngiliz toplumunun bir özetini oluşturuyor.

Channel 4’ün marka dönüşümünü takip eden identler, sınırsız içerik dünyalarında izleyicilere yoldaşlık eden bir gezgin olarak ‘4’ kavramından yararlanıyor. İkonik Channel 4 logosu her filmin ana eksenini oluştururken, kamera sürekli olarak logonun içinden geçerek Channel 4’ün Birleşik Krallık’ı ‘Tamamen Farklı’ bir şekilde yansıtmasının bir parçasını oluşturan düşündürücü ve dramatik sahneleri gösteriyor.

Canlı aksiyon, animasyon ve tamamen CG (bilgisayar üretimi) filmlerin bir kombinasyonundan oluşan sahneler, yaratıcıları beş temadan birini yorumlamaya davet eden açık bir brief ile geliştirildi: Kimlik, Toprak, Sistem, Serbest Bırakma ve Aşk. 500’den fazla ilk fikirle sonuçlanan brief, hepsi de tutarlı kamera hareketi, küp motifi ve Channel 4 logosuyla birleştirildi.

Sonuç mu? Muhteşem ve heyecan verici!

Channel 4 Pazarlama Müdürü Zaid Al-Qassab şunları söylüyor: “İdentlerimiz Birleşik Krallık’ta her ay 50 milyon kişiye ulaşıyor, bu nedenle hepimizi, ulusumuzun zengin çeşitliliğini, topluluklarımızı ve tutkularımızı temsil etmek istedik. Bu sadece Kanal 4’ün bir temsili değil, bu Birleşik Krallık’ta en çok izlenen ve uzun yıllar boyunca görülecek olan kamusal sanat eseri, dolayısıyla herkese hitap etmesi bizim için önemliydi. Kim olursanız olun, kalbinize hitap eden bir şeyler bulacağınızı umuyoruz.”

Founder of Elma+Alt+Shift, Creative Partner at Madam Martha UK, Blogger, Painter