“HIZLI ARAMA İÇİN ETİKETLER”

INSTAGRAM’IN 3 AY SÜREN EĞLENCELİ KAMPANYASI “HİKAYELER HER YERDE”

Yaşadığımız dünyayı resmetmek için, Wieden + Kennedy Amsterdam, “Hikayeler Her Yerde” ismiyle büyük çapta bir “Instagram Hikayeleri” kampanyası başlattı. Bu kampanya, Wieden + Kennedy Amsterdam’ın bu platformda yaptığı ilk iş olarak biliniyor.

Bu çok kanallı girişim, yaratıcı insanların nasıl birkaç çıkartma, fırça ve bazı canlı videolardan ilham alabileceğinden etkilenerek Nisan ayında Amerika, Almanya ve İtalya’da başlatıldı.

Wieden + Kennedy Amsterdam’ın kreatif direktörü Thierry Albert, “Instagram dünyanın en çok sevilen markalarından biri ve bu onların ilk dünya çapındaki kampanyaları” diyor. Albert, “Aşırı derecede biçimlendirilmiş iletişimlerle dolu dünyamızda, iPhone üzerinden yürütülen ve sadece Instagram Hikayeleri kullanılan bir kampanya bizi zinde hissettirdi. Hile yok. Aldatma yok. Herkes bizim yaptığımızı yapabilir. Tek ihtiyacınız olan şey Instagram uygulaması.” diye ekliyor.

26 filmden oluşan çalışma, 24 Haziran’da Almanya’nın Köln şehrinde Insta Hikayeleri Festival’inde ilk kez gösterildi. Birkaç tanesinden derlenen video ise yukarıda.

InstaStories-elmaaltshift-2

InstaStories-elmaaltshift-3

InstaStories-elmaaltshift-4

InstaStories-elmaaltshift-5

InstaStories-elmaaltshift-6

InstaStories-elmaaltshift-7

InstaStories-elmaaltshift-8

InstaStories-elmaaltshift-9

InstaStories-elmaaltshift-10

InstaStories-elmaaltshift-11

InstaStories-elmaaltshift-12

InstaStories-elmaaltshift-13

InstaStories-elmaaltshift-1

InstaStories-elmaaltshift-16

InstaStories-elmaaltshift-15

InstaStories-elmaaltshift-14

via

Founder of Elma+Alt+Shift, Creative Partner at Madam Martha UK, Blogger, Painter