“HIZLI ARAMA İÇİN ETİKETLER”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden Corona Şarkısı

Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgını ile mücadeleyi durmaksızın sürdüren İstanbul Büyükşehir Belediyesi, bu zor günlerde birliktelik mesajı içeren umut dolu bir şarkı ile bunu dijitale taşıdı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun YouTube ve sosyal medya hesaplarından paylaştığı “Corona Şarkısı”, #EvdeKal ve #BirlikteBaşaracağız mesajını veriyor. İmamoğlu, paylaşımı ile sadece Türkiye’yi değil, tüm dünyayı hep birlikte aynı şarkıyı söylemeye ve aynı mesajı vermeye davet ediyor: “Virüsü değil, neşeyi yayın!”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, sosyal medya hesaplarından paylaştığı Corona Şarkısı ile takipçilerine dikkat çekici bir yöntem ile farkındalık kazandırmayı amaçlıyor. Melodisi Mozart’ın Türk Marşı olarak seçilen ve sözleri tamamen Koronavirüs ile ilgili bilgilendirmeleri içeren şarkı, insanları evde kalmaya, ellerini yıkamaya, korku, üzüntü veya hastalığı yaymaktansa sevgiyi, neşeyi ve pozitif enerjiyi paylaşmaya davet ediyor.

Dijital reklam ajansı Kroppa tarafından hem Türkçe hem de İngilizce olarak hazırlanan sözleri ve kinetik tipografi videosu ile Corona Şarkısı, yalnızca Türkiye’de değil tüm dünyada farkındalık yaratmayı amaçlıyor. Şarkının herkes tarafından söylenebilmesi ve farklı dillere çevrilebilmesi için bir de web sitesi bulunuyor. www.coronasong.org adresinden ulaşılabilen sitede; Türkçe-İngilizce ses kayıtlarına ve video dosyalarına da erişilebiliyor. Aynı zamanda Smule ya da Tiktok üzerinden giriş yapan kullanıcılar, kendi #EvdeKal ya da #StayAtHome performanslarını kaydedip paylaşabiliyor.

Duyuru ile birlikte İBB tarafından Youtube’da paylaşılan video 2500’ün üzerinde izleme aldı. Ekrem İmamoğlu’nun hem Türkçe hem de İngilizce olarak paylaştığı tweet 400.000+ izleme, 15.000+ beğeni ve 3600+ retweet; Instagram postu ise 550.000+ izleme ve 88.000+ beğeni aldı. Smule’da 20’den fazla düet yapıldı. Tiktok’ta ise 1500’ün üzerinde video hazırlandı, 513.200+ izleme ve 17.000+ beğeni elde edildi.

Founder of Elma+Alt+Shift, Creative Partner at Madam Martha UK, Blogger, Painter