“HIZLI ARAMA İÇİN ETİKETLER”

PAMELA ANDERSON’IN OYNADIĞI BİLİM KURGU KISA FİLM “CONNECTED”

Teknoloji geliştikçe birbirimizle nasıl bir ilişki kuracağız?

Luke Gilford’un yönettiği “Connected” isimli kısa filmde Pamela Anderson ve Dree Hemingway rol alırken Jane Fonda seslendirmede karşımıza çıkıyor. 10 dakikalık bu kısa filmde, insanlarla ve kendisiyle daha derin bir bağ kurmanın yolunu arayan bir kadının hikayesi anlatılıyor. Teknoloji avantajlarının online iletişimlerle birlikte fiziksel teması azaltması sonucu insanların toplumdan soyutlanmış hissetmesi inceleniyor.

connected-elmaaltshift-3

Pamela Anderson’un karakteri Jackie, AuraCycle antrenman eğitmeni olarak çalışan ve dinlediği “sonsuz yaşamın yeni dünyaya çok yaklaştığını söyleyen” ses kayıtlarından yardım almaya çalışan bir kadın. Sağlıklı olmak için gittiği merkezde ürpertici bir şekilde evrenle olan bağlantısını geliştirmek için bir program öğrenir ve olaylar gelişir. Yaşadığımız kültürel trendlerin bir yansıması olarak Jackie, diğer insanlarla etkileşime teknoloji üzerinden giriyor, kendini yabancılaşmış, yalnız hissediyor ve teknoloji geliştikçe etkilerinin birbirimizle nasıl ilişki kuracağımız üzerinden bir öykü anlatılıyor.

connected-elmaaltshift-1

Melankolik, bilim kurgu ve yakın gelecekte anlatılan filmde sosyal bağlar, bireysel iletişim ve yaşlanma melankolik bir dille filme yansıtılıyor. 48 yaşındaki Pamela Anderson’a bu rol cuk diye oturmuş ve performansı da oldukça başarılı olmuş. İzlemenizi tavsiye ederiz.

connected-elmaaltshift-2