“HIZLI ARAMA İÇİN ETİKETLER”

Stella Artois Yakınınızdaki Bir Başyapıtta Saklanıyor Olabilir

Stella Artois dünyanın en eski logosuna sahip bir bira markası. Boynuzları, 1366 yılında Belçika’nın Leuven kentinde açılan Den Hoorn bira fabrikasına atıfta bulunuyor. Sebastian Artois 1708’de işletmeyi satın alıp adını değiştirdi ve 1926’da ilk sezonluk birası olan Noel Yıldızı’nı piyasaya sürdüğünde adına “Stella” -Latince yıldız anlamına geliyor- eklendi.

Buenos Aires merkezli GUT ajansında metin yazarı olan Haroldo Moreira LinkedIn’de “Bu, Avrupa’daki tarihi sanat eserlerinde tasvir edilen biranın Stella Artois olma olasılığı olduğu anlamına geliyor” diyor.

Moreira şöyle yazıyor: “Her bir resmi analiz eden bir algoritma geliştirdik ve resmin yapıldığı yıl, coğrafi konum, cam türü ve sıvının rengi gibi değişkenlere dayanarak bu verileri markanın kapsamlı tarihsel kayıtlarıyla karşılaştırdık ve sonuçta bu resimlerde bir Stella Artois bulunma olasılığını gösteren bir yüzde elde ettik.”

Bellas Artes Müzesi ile ortaklaşa hazırlanan ve “The Artois Probability” (Artois Olasılığı) olarak adlandırılan kampanyanın sonucunda, zamanın eskitemediği bira için bir dizi basılı reklam ve açık hava reklam panoları hazırlandı.

Founder of Elma+Alt+Shift, Creative Partner at Madam Martha UK, Blogger, Painter