“HIZLI ARAMA İÇİN ETİKETLER”

6 Markanın Yaratıcı #stayhome Reklamları

COVID-19, son zamanlarda dünya gündemindeki tek konu oldu.

Dünyanın söylediği üç temel şey var. Birincisi sosyal mesafemizi korumak. İkincisi sık sık ellerimizi yıkamak. Üçüncüsü evimizde kalmak ve dışarıdan kendimizi korumak. Bu temel kurallara uyarsak hastalanma ihtimalimiz daha düşük olacak. Sevdiğimiz insanlar için bir süre her şeyden ara vermeliyiz. Markalar ve reklam ajansları bu süreçte çok yaratıcı sosyal mesajlar veriyor. Her gün birçok örnek görüyoruz.

‘Evde kalın güvende kalın’ reklamlarını artık her yerde duyuyoruz. Elbette doğru olanı yapmalı evimizde kalmalıyız. COVID-19 salgını medyayı ele geçirirken, insanların evde kalması için markaların farkındalık reklamlarını oldukça sık görmeye başladık. Markalar bu salgının herkes kendini izole ederse kaybolacağını biliyor, bu yüzden reklamlarını yaratıcı hale getirip #stayhome hashtagi ile dikkat çekmeye çalışıyorlar.

JEEP
Jeep’imizin kaputunun arkasındaki dünyayı seyrediyoruz… Kaputun arkasındaki manzara bize, tekrar sağlıklı kalabilmemiz için #staysafe olduğumuz evimizin garajıdır diyor. Jeep’de #stayhome demenin yaratıcı bir yolunu buldu!

MARVEL
Avengers’ın şimdi sana kahraman olarak ihtiyaçları var! Siz, karantina halkı! Kaptan Amerika olmanıza ve uzaylılarla savaşmanıza gerek yok. Dünyanın ihtiyacı olan sadece bilinçli insanlar.

IKEA
Ikea tasarladığı inşaat kılavuzuyla gerçekten iyi bir yaratıcı çalışma sunuyor. Bu kılavuz bize ‘ evde kalın, uygun anahtarla kapıyı kilitleyin ve kapalı tutun’ diyor.

NIKE
Nike ABD, Kanada ve diğer birçok ülkedeki tüm mağazalarını kapattı. Nike, insanları evde tutmak için evde spor yapmaya teşvik ediyor. ‘Evde spor yapın, böylece tüm dünyada milyonları koruyabilirsiniz! Anlamı güçlü ve basit: #stayhome, #staysafe.

McDonald
McDonald’s yine yaratıcı ve güzel bir çalışmayla burada. Marka bizi dışarı çıkmamaya teşvik eden bir araç olarak ikonik kızartmalarıyla bir “ev” inşa etti. McDonald’s hala evinizin rahatlığında sizlerle! (Bu, markanın kendisi tarafından değil, Instagram’da bir tasarımcı tarafından tasarlandı.)

NETFLIX
Netflix, reklamları ve sosyal medyadaki yayınlarıyla krizle aktif olarak ilgilenen markalardan biri oldu. Marka, ilgili serilerin ve filmlerin aynı yazı tipini bile kullandı. Herkesin bildiği yazı tipleri! Karantinada seyretmek için Netflix’e sahip olduğumuz sürece yalnız değiliz.

via