“HIZLI ARAMA İÇİN ETİKETLER”

EVRENİN KÖŞESİNDEN KARTPOSTALLAR

Uzaydan Kartpostallar (Postcards From Space) ilginç bir sergi.

Sergi, bilgisayar oyunları, çizgiromanlar, kitaplar, filmler ve televizyon programlarını kapsayan ana akım medyadan alınmış hayali intergalaktik teslim yerleri betimliyor. Daha önce Nintendo, PlayStation, HBO, MTV, Universal ve Disney gibi markalara iş yapmış olan iam8bit firmasının kurucuları Jon M. Gibson ve Amanda White tarafından organize edilen “Uzaydan Kartpostallar” 40 farklı sanatçının orijinal eserlerini barındırıyor.
Sergide Star Wars, Star Treck, Doctor Who, Spaceballs, Avatar, Transformers, TMNT, Super Mario, Otostopçunun Galaksi Rehberi gibi kurgulardan çıkmış hayal ürünü gezegenler arası metropolleri görüyoruz. Aynı zamanda sanatçı Edison Yang da bu lokasyonların evrende nerede olduklarını gösteren devasa bir harita yapmış.

Kartpostallar satın alan kişilerin çerçeveletmesine veya sadece bir yapışkanla duvara asmasına olanak sağlayan oldukça makul olarak 5$’dan satışa çıkmış. Her şekilde bu proje ileri derecede bilim kurgu temasıyla 20. yüzyıl sanat eserlerine ve sanat anlayışına uygun görünüyor. Klasik ve futüristik olguları barındıran tipik bir iam8bit girişimi olmuş.

postcard-elmaaltshift-13

postcard-elmaaltshift-10

postcard-elmaaltshift-1

postcard-elmaaltshift-8

postcard-elmaaltshift-7

postcard-elmaaltshift-14

postcard-elmaaltshift-3

postcard-elmaaltshift-9

postcard-elmaaltshift-4

postcard-elmaaltshift-6

postcard-elmaaltshift-12

postcard-elmaaltshift-11

postcard-elmaaltshift-2

postcard-elmaaltshift-5