“HIZLI ARAMA İÇİN ETİKETLER”

FARKLI TASARIMCILARDAN INTERSTELLAR POSTERLERİ

Interstellar (Yıldızlararası) filminin tasarımcı hayran kitlesinden nefis posterler.

Bilmeyenler için Interstellar, bir grup astronotun, yaşanmaz hale gelen Dünya’nın dışında insanoğluna yeni bir yuva arayışını anlatıyor. Yönetmen Christopher Nolan’ın dehası ve ileri grafik teknolojisi birleşince bir bilimkurgu şaheseri ortaya çıkıyor.

Nolan’ın diğer başyapıtları Inception ve The Dark Night Rises’ın aksine, bu filmde önce görsel efektler yaratılmış; ki oyuncular o büyük yeşil perde yerine bu görsel efektlerin projeksiyonlarının olduğu sette filmin gerçek ambiyansını yaşayabilsinler. Filmde gördüğümüz üç ayrı uzay aracı ise dijital ve analog teknolojilerin birlikte kullanımlarıyla seyirci karşısına çıkmış. Sadece bilgisayar tarafından yaratılmış görüntüler değil, 3-boyutlu baskı, elle yapılmış heykeller, ölçekli modeller ve kamera efektlerinin kombinasyonları kullanılmış.

Görsel olarak bu kadar etkileyici bir bilim-kurgu filmi olunca, tasarımcıların film için özgün posterler yaratması da şaşılacak bir şey değil tabi. Bazıları karakterlere, bazıları kendi uzay yorumlarına odaklanmış. İşte karşınızda Interstellar fimine ait en yaratıcı, en harikulade, en özgün film posterlerinden birkaç örnek. Devamı için buyrun.

interstellar-elmaaltshift-10

interstellar-elmaaltshift-9

interstellar-elmaaltshift-8

interstellar-elmaaltshift-7

interstellar-elmaaltshift-6

interstellar-elmaaltshift-5

interstellar-elmaaltshift-4

interstellar-elmaaltshift-3

interstellar-elmaaltshift-2

interstellar-elmaaltshift-1