“HIZLI ARAMA İÇİN ETİKETLER”

KENDİ OYUNCAĞINIZI ÜRETEBİLECEĞİNİZ 3 BOYUTLU YAZICI

Bu 3 boyutlu yazıcı ile artık istediğiniz oyuncağı üretmeniz mümkün.

1960’larda Mattel markasının ThingMaker adında oyuncağı sayesinde sıvı plastiği metal kalıplara dökerek çocuklar kendi oyuncaklarını yapıyorlardı. Şimdi ise Mattel bu fikri 3 boyutlu yazıcı teknolojisi ile güncelleyerek zamana ayak uydurdu. Yeni ThingMaker yalnızca 299.99$’a kullanıcılarının yeni figürler tasarlamasını sağlıyor, iOS ve Android uygulaması sayesinde kablosuz olarak tasarımlarını yazıcıya gönderebiliyor.

Uygulama içinde yüzükler, kolyeler, akrepler, dinazorlar ve iskeletler de dahil onlarca hazır şablon bulunuyor. Kullanıcılar isterlerse bu şablonlara takılan yeni parçalar ekleyerek özelleştirebiliyorlar.

mattel-elmaaltshift-5

ThingMaker 13 ve üstü yaş grubunu hedef alıyor ve herhangi bir yaralanmaya karşı bazı güvenlik önlemleri de alınmış durumda.

mattel-elmaaltshift-6

Toyland’in açıklamasına göre çalışmaya başladığında kapıları otomatik kilitleniyor ve kullanımda değilken meraklı çocuklardan uzak tutabilmek için yazıcı başlığı geri çekiliyor. ThingMaker üretimi ile birlikte herkes kendi evinde oyuncağını yapıp kendi parçalarını birleştirecek gibi görünüyor.

mattel-elmaaltshift-4

mattel-elmaaltshift-3

mattel-elmaaltshift-2

mattel-elmaaltshift-1