“HIZLI ARAMA İÇİN ETİKETLER”

KENDİ KENDİNİ İTEBİLEN AKILLI BEBEK ARABASI

Yanında koştuğunuzda sizinle birlikte gelen akıllı bebek arabası.

Bütün gün bebek arabasını ittirmek omuz ağrılarına yol açıyor veya elleriniz boşta olmadığı için telefonunuza istediğiniz zaman bakamıyorsunuz. Çocuklu insanların yaşadığı bu sorunlara çözüm için IndieGoGo’da bir kampanya açılmış. $80,000 toplandığında üretilecek olan Smartbe, akıllı telefon uygulaması ve hareket sensörleri sayesinde çocuğu gezmeye çıkartan kişiyi takip eden bir bebek arabası. Gezdiren kişi (ebeveyn, bakıcı, dede, nine her kimse) durduğunda bebek arabası otomatik olarak duruyor, biraz geri gidildiğinde de aynı şekilde takip ediyor.

smartbe-elmaaltshift-2

Elle tutulmadan kişinin belli bir mesafe önünden gidiyor böylece hızlı yürümeye başlandığında da takılıp düşmüyorsunuz. Üç farklı seçenekte isterseniz bebek arabası sadece sizin kontrolünüzde oluyor, isterseniz yarı hareketli ama yine de tutuyorsunuz veya direkt ellerinizi çekerek kendisinin gitmesini sağlayabiliyorsunuz. Bu kadar teknolojik bir bebek arabasındaki olanaklar sadece bu değil, şişe ısıtıcı, bebeğinizi görüntülemeniz için küçük bir kamera ve mikrofon ve tatlı ninniler için kablosuz hoparlörler de var.

smartbe-elmaaltshift-1

Bebeğinizi bu kadar teknolojik bir arabanın içine emanet etmek ne kadar korkutucu gibi görünse de Smartbe tamamen güvenlik kontrollerinin de olduğunu söylüyor. Hatalı bir durum olduğunda ebeveynin bileğine takılı olan kordon çekildiği anda bebek arabası da duruyor. Yine de insanlık henüz bunun için hazır mı bilemiyoruz.

smartbe-elmaaltshift-4

smartbe-elmaaltshift-3